Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2023

  1. Dziś XIX niedziela zwykła, o godz. 17.15 zapraszamy na różaniec fatimski.
  2. Jutro wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół, zbóż i owoców. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić intencji Rycerstwa Niepokalanej.
  4. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa. Można jeszcze podać swoje intencje.
  5. W dniach 16-20 sierpnia Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej pod hasłem „Echo Serca”. Szczegóły na stronie duszpasterstwa.
  6. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Caritas Archidiecezji Lubelskiej. 15 sierpnia Caritas organizuje zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi w Słowenii.
  7. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy w sobotę 2 września po Mszy o godz. 6.30 z placu przed Archikatedrą. W kancelarii i zakrystii prowadzimy zapisy osób chętnych na powrót autokarem.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, P. Sławomira, który przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika. Będzie można także obejrzeć wystawę o ks. Jerzym, a po Mszy św. nabyć płyty z nagranymi kazaniami ks. Popiełuszki.
  9. Dzisiaj wspierają nas: ks. dr Jarosław Przytuła, proboszcz Par. pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim, oraz ks. Łukasz Waś, kapelan DPS Kalina. Dziękujemy za pomoc.