Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2023

1. Dziś XXII niedziela zwykła.
  2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy na Msze św.: o godz. 8.00 – Szkoła Podstawowa nr 40, o godz. 9.00 – Szkoła Podstawowa nr 1, o godz. 10.00 – Szkoła Podstawowa nr 2. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy błogosławić przybory szkolne dzieci klas pierwszych.
  3. We czwartek adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego o godz. 17.00.
  4. W piątek święto Narodzenia NMP.
  5. We wtorek 5 września po Mszy św. o 18.00 zapraszam na spotkanie osoby odpowiedzialne za grupy duszpasterskie. 12 września po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na spotkanie katechetów.
  6. Rozpoczynamy zapisy uczniów klas ósmych do sakramentu bierzmowania. Deklaracje o przystąpieniu do grupy formacyjnej można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę 17 września. Rozpoczniemy je Mszą Świętą o godz. 16.00, na którą kandydaci przyniosą wypełnione deklaracje. Po Liturgii odbędzie się spotkanie informacyjne.
  7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.
  8. Od 21 września we czwartki o godz. 19.00 zapraszamy na katechezy dla dorosłych Dekalog w świetle Ewangelii. Katechezy poprowadzi ks. dr Sebastian Dec oraz s. Zuzanna Głasek (kapucynka NSJ), we współpracy z ks. Mirosławem Bieleckim z Ogniska Światła i Miłości z Łopoczna.
  9. Wczoraj ok. 140 osób pielgrzymowało pieszo do Wąwolnicy. Dziękuję wszystkim za trud pielgrzymi, szczególnie osobom zaangażowanym w służby pielgrzymkowe.
  10. Dziś zbiórka ofiar na świetlice prowadzone przez Caritas. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.
  11. We wrześniu odbywa praktyki alumn MSD Bartosz Starowicz. Witamy go w naszej parafii.
  12. O. Józef Klimurczyk OCD zaprasza Ukraińców przebywających w Lublinie na spotkanie do Bazyliki Dominikanów 10 września o godz.17:00.