Ogłoszenia duszpasterskie 08.10.2023

1. Dziś XXVII niedziela zwykła.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii jest plan prowadzenia nabożeństw. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17.15 procesja różańcowa.
  3. Akcja Katolicka organizuje dziś w domu parafialnym kiermasz ciast i loterię fantową. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali ciasta oraz fanty, szczególnie hurtowni zabawek Elfi.
  4. Przypominamy, że w naszej parafii działa chór oraz schola dziecięca Boże Nutki prowadzone przez s. Gracjanę. Osoby pragnące chwalić Pana Boga śpiewem zapraszamy na próby: w środy o godz. 19.00 – chór, w soboty o godz. 10.30 – Boże Nutki. Informacje u s. Gracjany.
  5. We czwartki o godz. 19.00 ks. dr Sebastian Dec oraz s. Zuzanna Głasek prowadzą katechezy dla dorosłych. Zachęcamy do udziału, jeszcze można się dołączyć.
  6. W tym tygodniu w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela zgromadzenia zakonnego, do którego należy s. Gracjana, w sobotę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, której Jezus objawił swoje Najświętsze Serce.
  7. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy na modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
  8. W przyszłą niedzielę Akademia Aktywnego Seniora zaprasza po Mszy św. o godz. 10.00 na kawiarenkę papieską. Będą m.in. kremówki i część artystyczna.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  10. Wspólnota Galilea zaprasza na kursy: Alfa, kolejne spotkanie jutro o godz. 18.30, jeszcze można się dołączyć, Rebeka – kurs dla kobiet, 20-22 października. Informacje u ks. Bogdana.
  11. W gablocie jest informacja o Seminarium Odnowy Małżeństw.
  12. 21 października organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. W programie Msza św., droga krzyżowa oraz zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem. Zapisy przy kancelarii.
  13. Samotny ojciec poszukuje pomocy do opieki nad miesięcznym dzieckiem z zespołem Downa. Informacje w zakrystii.
  14. Moderatorzy Żywego Różańca i misji w Archidiecezji Lubelskiej zapraszają członków Żywego Różańca i osoby zaangażowane misyjnie na spotkanie w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie 14 października. Początek o godz. 10.00.
  15. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  16. Kilka informacji gospodarczych. Mamy już część nowych ławek, pozostałe powinny być w marcu przyszłego roku, zamówione zostały poduszki do nowych ławek, trwa remont kaplicy spowiedzi.
  17. Niestety nie został jeszcze wydrukowany list do parafian. O nowym terminie przygotowania listu powiadomimy na stronie parafii.