Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2023

 1. Dziś XXIX niedziela zwykła.
 2. Dziś liczenie wiernych. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w jego przeprowadzeniu.
 3. Serdecznie dziękuję osobom, które podjęły trud roznoszenia listu do parafian. Zostało jeszcze kilkanaście ulic. Bardzo prośmy o pomoc. Osoby chętne zapraszamy do kancelarii. Dziękuję seniorom, którzy pakowali w piątek resztę listów.
 4. Dziękuję za prace przy modernizacji zieleni wokół kościoła. Tym razem pod kierunkiem anonimowego ogrodnika pracowali: Franciszka Skiba, Halina Tes, Paweł Dzięcioł, Jan Jędrasik, Danuta Kubicka.
 5. We czwartki o godz. 19.00 zapraszamy na katechezy dla dorosłych.
 6. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Misyjny.
 7. W sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 8. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz stowarzyszenia Siloe.
 9. Krajowe Duszpasterstwo i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zapraszają do uczestnictwa w Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie.
 10. Przypominamy, że za tydzień będzie zamiana czasu na zimowy.
 11. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy, że z wiary w życie wieczne wynika troska o naszych zmarłych.

Podstawowy wyraz tej troski to ofiarowane za nich Msze św.

Druga forma pomocy zmarłym to modlitwa. Za zmarłych będziemy modlić się od 2 do 26 listopada o godz. 17.15. Daty modlitwy zostały podane na odwrocie listu. Prosimy, aby na kartkach wypominkowych podać datę modlitwy. Kartki można przynosić do zakrystii lub kancelarii lub przesłać pocztą. Jeśli ktoś nie otrzymał listu, prosimy o informację, postaramy się, aby w przyszłości nikogo nie pominąć. Kartki wypominkowe i listy są dostępne w zakrystii. Zachęcamy, aby imiona zmarłych podać w formie wydrukowanej komputerowo.

Trzecia forma pomocy to odpusty, czyli darowanie kar doczesnych (wina darowana jest podczas sakramentu pokuty). Odpusty takie będzie można uzyskać dla zmarłych od 1 do 8 listopada przez spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej (po spowiedzi), przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, pobożne nawiedzenie w poszczególnych dniach cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych.