Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2024

1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  3. Jutro o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa. Można jeszcze podać swoje intencje.
  4. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15 oraz dla dzieci o godz. 16.30. W Wielkim Poście zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. W sobotę 24 lutego rozpocznie się Jerycho Różańcowe, czyli 7 dni i nocy modlitwy w kaplicy św. Antoniego. Będziemy modlić się o pokój na świecie, o nawrócenie grzeszników, o powołania kapłańskie, w intencji misji parafialnych oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę. Zapisy w zakrystii.
  6. Zostały przygotowane listy do parafian: jeden z programem rekolekcji i liturgii świątecznej, drugi z programem misji parafialnych. Serdecznie proszę o pomoc w rozniesieniu listów do skrzynek pocztowych. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do kancelarii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj zapakowali listy do kopert.
  7. Za tydzień przybędzie do nas s. Lucyna – misjonarka z Kijowa. Będziemy mogli wesprzeć działalność Siostry.
  8. Katolickie Stowarzyszenie Diagnostów Laboratoryjnych zaprasza 10 marca o godz. 15.20 do Kościoła Rektoralnego św. Judy Tadeusza na wykład Dialog motywujący w profilaktyce cyberuzależnień, który wygłosi dr Grzegorz Orłowski z KUL.
  9. Na tablicy ogłoszeń jest informacja o katolickiej poradni psychoterapeutycznej.
  10. Na plakatach są informacje o dniach otwartych drzwi w Szkołach Podstawowych nr 2 i nr 40.
  11. 8 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegółowe informacje i zapisy są na stronie edk.lublin.pl
  12. Ochotnicze Hufce Pracy i Lubelski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej organizują transport darów do klasztoru s. Niepokalanek w Jazłowcu na Ukrainie. Pod opieką sióstr przebywa ok. 50 osób, głównie matki z dziećmi. Zbierane są: używane ubrania zimowe, zabawki i gry edukacyjne dla dzieci oraz słodycze. Dary zbierane będą w środę w godz. 17.00-19.00 do samochodu OHP na parkingu przy domu parafialnym.