Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2024

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Dziś przybyła do nas s. Lucyna – misjonarka z Kijowa. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć działalność Siostry.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15 oraz dla dzieci o godz. 16.30. W Wielkim Poście zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4.  W tym tygodniu s. Zuzanna Głasek SCSC będzie prowadziła rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
  5. Od wczoraj trwa Jerycho Różańcowe, czyli 7 dni i nocy modlitwy w kaplicy św. Antoniego. Modlimy się o pokój na świecie, o nawrócenie grzeszników, o powołania kapłańskie, w intencji misji parafialnych oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę. Informacje i zapisy w zakrystii.
  6. Z racji trwającego Jerycha, w sobotę nie będzie osobnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP. W tym czasie zapraszamy na modlitwę do kaplicy.
  7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, spowiedź w czasie Mszy Świętych oraz o 15.30 i o 17.30.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy dostarczyli listy do parafian. Pozostały jeszcze ulice: część Kunickiego, Kwiatowa, Skośna, Piaskowa, Pawia i Chłodna. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
  10. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na dzień otwarty 29 lutego w godz. 17.00-19.00.
  11. 8 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegółowe informacje i zapisy są na stronie edk.lublin.pl.
  12. Przedszkole im. Św. Józefa  zaprasza dzieci do udziału w konkursie Co wiem św. Józefie? Zadanie konkursowe to nagranie filmu z wypowiedzią dziecka o św. Józefie. Informacje: www.facebook.com/przedszkoleNaszeSkarby. Przedszkole prowadzi też rekrutację na nowy rok szkolny oraz zapisy do żłobka, który rozpocznie działalność od września br.
  13. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Marek Misterek, Karol Makowski, Janina Pawlak, Michał Mateuszuk, Jan Wściseł, Marek Sałek, Czesław Kraciuk, Bożenna Niedziela, Aleksandra Romanek, Jan Sobczak, Anna Kura, Maria Pulikowska, Joanna Trębacz, Stanisław Sternik, Bolesława Szymczyk, Józef Cichowicz, Elżbieta Wilczyńska. Informujemy też, że 23 lutego, w 86 roku życia, w 69 roku życia zakonnego, zmarła s. Olimpia Szubielska, Misjonarka Świętej Rodziny. O dacie pogrzebu poinformujemy na stronie parafii. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu.