Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024

1. Dzisiaj III niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o godz. 6.30, Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: o godz. 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30.
  2. W Wielkim Poście zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza – imieniny pana Kazimierza, naszego kościelnego.
  4. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego.
  5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 17 marca, poprowadzi je ks. Cezary Kowalski, proboszcz Parafii pw. Nawrócenia Św. Pawła. Program jest w liście i na stronie parafii. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  6. Dziękuję dyrekcji i gronu pedagogicznemu Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 40 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 6 za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji dla tych szkół.
  7. Wczoraj zakończyło się Jerycho Różańcowe. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to duchowe dzieło.
  8. 8 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegółowe informacje i zapisy są na stronie edk.lublin.pl.
  9. Za tydzień na Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 będą gościć Państwo Marian i Małgorzata Piotrowscy, którzy poszukują osób chętnych do prowadzenia rodzin zastępczych. Zainteresowanych zapraszamy po Mszach św. na spotkania informacyjne.
  10. Katolickie Stowarzyszenie Diagnostów Laboratoryjnych zaprasza 10 marca o godz. 15.20 do Kościoła Rektoralnego św. Judy Tadeusza na wykład Dialog motywujący w profilaktyce cyberuzależnień, który wygłosi dr Grzegorz Orłowski z KUL.
  11. W dniach 9-10 marca w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie odbędą się rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. 9 marca – 16.00, 10 marca – 15.00. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Marcin Grzesiak.