Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2024

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Rozpoczęliśmy rekolekcje, które prowadzi ks. Cezary Kowalski, proboszcz Parafii pw. Nawrócenia Św. Pawła. Program jest w liście do parafian, na telebimie i na stronie parafii. Listy z programem są do wzięcia przy bocznych ołtarzach. Zapraszamy do słuchania słowa Bożego oraz do spowiedzi. Od jutra spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary, które w środę złożymy na tacę, będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty. Msze św. o godz. 10.00 są transmitowane na kanale parafialnym.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  4. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św.: o godz. 6.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.15. Na Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 można jeszcze podać swoje intencje. W tym dniu obchodzi imieniny ks. Bogdan Kalinowski. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji Solenizanta.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Mszę św. o godz. 11.30 rozpoczniemy procesją z palmami.
  6. W zakrystii i w kancelarii prowadzimy zapisy chorych na spowiedź wielkanocną. Zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. Przed kościołem są do nabycia baranki wielkanocne Caritas w cenie 12 zł. Dziękuję Grupie Charytatywnej, Legionowi Maryi i Wspólnocie Galilea za pomoc w ich rozprowadzaniu.
  8. Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo organizuje dziś kiermasz palm. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pielgrzymkę dzieci ze świetlicy.
  9. Przed świętami chcemy pomóc najbardziej potrzebującym. Można samodzielnie przygotować paczkę lub wpłacić ofiarę na konto parafialne. Informacje w zakrystii i na stronie parafii.
  10. W sobotę o godz. 11.00 będziemy montować ciemnicę i grób Pański. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
  11. Sprawozdanie z działalności skrzynki pomocy wzajemnej. Dzięki parafianom udało się pomóc: w znalezieniu pracy dla 2 osób oraz w pracach porządkowych, ponadto przekazano: 2 blendery, lodówkę, zamrażarkę, kurtkę zimową, weki, słoiki, szklanki. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom koordynującym.
  12. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, informacje w zakrystii.
  13. 22 marca o godz. 18.00 na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej.