Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2024

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Szczegółowy program jest na stronie parafii i w gablocie. Najważniejsze informacje:
    • Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
    • Wielki Piątek – Droga Krzyżowa ulicami parafii o godz. 17.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W nocy z piątku na sobotę będzie możliwość adoracji krzyża i modlitwy przy Grobie Pańskim.
    • Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 15.00. Zachęcamy, aby wodę do poświecenia przynieść we własnych naczyniach.
    • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Wigilią Paschalną w sobotę o godz. 20.00. W Wielką Niedzielę – Rezurekcja będzie o godz. 6.00, pozostałe Msze św. tak jak zwykle.
  2. W zakrystii można się zapisać na czuwanie przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.
  3. Od Wielkiego Czwartku do poniedziałku włącznie kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  4. Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie transmitowana na kanale parafialnym.
  5. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 6.30 do 8.00 oraz godzinę przed liturgią. W Wielką Sobotę w czasie poświęcenia pokarmów.
  6. Przypominamy, że w nocy z 30 na 31 marca jest zamiana czasu na letni.
  7. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki Caritas. Dziękuję Grupie Charytatywnej, Legionowi Maryi i Wspólnocie Galilea za pomoc w ich rozprowadzaniu.
  8. Dziękujemy za piękną palmę, którą wykonali seniorzy z Klubu Seniora Dziesiąta.
  9. W piątek kilka pań, m.in.: Janina Hajkowska, Jolanta Łupina, Alicja Tomasiak, Monika Bocheńska, Monika Żak, Marzena Góźdź, Danuta Kubicka i Halina Tes sadziły kwiaty. Dziękujemy.
  10. Od piątku mamy już wszystkie nowe ławki oraz konfesjonały. Dziękuję wszystkim, którzy swoimi ofiarami umożliwili ich zakup.
  11. W gablocie przed kościołem są informacje o liturgii Triduum Sacrum w języku ukraińskim, w obrządku rzymskokatolickim.
  12. Przed kościołem Centrum Wolontariatu prowadzi dziś kiermasz palm i ozdób świątecznych wykonanych przez kobiety w Areszcie Śledczym w Lublinie, w celu pomocy ubogim.
  13. Przedszkole Nasze Skarby im. Św. Józefa, przy ul. Zemborzyckiej 70a, prowadzi zapisy dzieci w wieku 3-6 lat na przyszły rok szkolny. Prowadzona jest też rezerwacja miejsc w żłobku. Informacje – tel. 575 388 804.
  14. W ostatnim miesiącu odeszli do wieczności: Krzysztof Byczkiewicz, Irena Szalak, Tadeusz Niedziałek, Jan Szawara, Anna Burzak, Stanisław Zając, Krzysztof Wiciński, Marianna Kulik, Zofia Patyk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.