Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas, dziś zbiórka ofiar do puszek na rzecz tej organizacji. Dziękuję Grupie Charytatywnej za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.
  2. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na Piknik Rodzinny 13 kwietnia, od godz. 12.00, na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur. W programie konferencja Marcina i Moniki Gomułków oraz wiele atrakcji dla dzieci i rodzin.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 pierwsza katecheza dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, po Mszy św. o godz. 18.00 Wieczór Chwały.
  4. Jutro, przeniesiona z 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. o godz. 6.30, 7.15, 10.00 i 18.00. Zachęcamy, aby jutro podjąć zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego. Uroczysta adopcja będzie na Mszy św. o godz. 18.00. Przy obrazie Matki Bożej wyłożone są deklaracje, które po wypełnieniu można jutro przynieść. Osoby zadeklarowane będą wpisane do księgi duchowej adopcji. 
  5. Ofiary złożone za tydzień na tacę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  6. Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie zaprasza 11 kwietnia o godz. 17.00 do swojej siedziby na konferencję popularno-naukową pt. Duchowni Niezłomni. Konferencja będzie poświęcona postaciom księży: Ludwika Wrodarczyka, Stanisława Zielińskiego, Jerzego Popiełuszko, Franciszka Blachnickiego.