Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2024

1. Dziś XXVII niedziela zwykła.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Na tablicy ogłoszeń jest plan prowadzenia nabożeństw. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17.15, jeśli dopisze pogoda, procesja różańcowa. Jutro wspomnienie NMP Różańcowej.
  3. Wczoraj w kaplicy spowiedzi zostały umieszczone relikwie bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. s. Faustyny. Relikwie są darem Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które w Białymstoku opiekowały się ks. Michałem w ostatnich latach jego życia. Za tydzień podczas Maszy św. o godz. 18.00 w tej samej kaplicy umieścimy relikwie innego wybitego spowiednika, bł. o. Honorata Koźmińskiego, który w czasach zaborów prowadził duszpasterstwo w konfesjonale oraz założył m.in. Zgromadzenie Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza. Relikwie są darem sióstr z tego zgromadzenia. Dziękujemy siostrom z obydwu zgromadzeń za te wyjątkowe dary.
  4. W naszej parafii odbywają się bezpłatne korepetycje z biologii i matematyki dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Informacje u Pani Joanny koordynującej korepetycje. Tel. 509 613 503 (po godz. 18.00).
  5. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  6. Wczoraj Danuta Pachcińska, Barbara Tarkowska, Anna Brodaczewska, Ligia Kulińska, Janina Hajkowska, Maria Dybowska, Marcin Magierski oraz Adrian i Wiktor Kuśmierz przygotowali list do parafian. Serdecznie dziękujemy. Prosimy o pomoc w rozniesieniu. List jest do odebrania po Mszy św. przy kancelarii.
  7. Informujemy, że dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON przy wejściu do świetlicy działa już podnośnik dla osób mających problemy z poruszaniem się. W razie potrzeby chętnie pokażemy jak z niego korzystać. Podnośnik umożliwia np. osobom poruszającym się na wózkach dotarcie do przystosowanej toalety czy kancelarii. Kończymy też realizację innych technicznych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych. Więcej na ten temat we wspomnianym liście.
  8. 20 października Akcja Katolicka organizuje loterię fantową. Zachęcamy do ofiarowania fantów. Można je przynosić do kancelarii. Dochód z loterii będzie przeznaczony na fundusz charytatywno-duszpasterski.
  9. Od 7 do 14 października, przy parafii, będzie prowadzona zbiórka makulatury, elektrośmieci i złomu z przeznaczeniem na budowę studni w Afryce.