Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2024

1. Dziś XXII niedziela zwykła.
  2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 40 zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy pozostałe szkoły. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy błogosławić przybory szkolne dzieci z klas pierwszych.
  3. We czwartek adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego o godz. 17.00.
  4. W piątek Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i 17.30. W zakrystii prowadzimy zapisy chętnych na nocną adorację przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  5. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
  6. Decyzją Ks. Arcybiskupa, do naszej parafii, na stanowisko wikariusza, został skierowany ks. Krzysztof Sokołowski. Serdecznie witamy w naszej parafii. Ks. Krzysztof pochodzi z parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Ostatnio pracował w Hiszpanii.
  7. Rozpoczynamy zapisy uczniów klas ósmych do sakramentu bierzmowania. Deklaracje o przystąpieniu do grupy formacyjnej można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę 29 września. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 16.00, na którą kandydaci przyniosą wypełnione deklaracje. Po liturgii odbędzie się spotkanie informacyjne.
  8. Wczoraj ok. 200 osób pielgrzymowało pieszo do Wąwolnicy. Dziękuję wszystkim za trud pielgrzymi, szczególnie osobom zaangażowanym w służby pielgrzymkowe.
  9. Dziś zbiórka ofiar na świetlice prowadzone przez Caritas.
  10. We wrześniu odbywa praktyki w naszej parafii alumn MSD Rafał Sugier. Witamy serdecznie.
  11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu i San Giovanni Rotondo. Termin 28 marca – 4 kwietnia 2025 r. Transport lotniczy. Informacje na stronie parafii i w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii.