Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2024

1. Dziś XXVI niedziela zwykła.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w pierwszą sobotę października o godz. 17.00, w pozostałe dni października o godz. 17.15. Na tablicy ogłoszeń jest plan prowadzenia nabożeństw.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciatka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną umieszczone w kaplicy spowiedzi relikwie bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. s. Faustyny. Relikwie te są darem Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które w Białymstoku opiekowały się ks. Michałem w ostatnich latach jego życia.
  4. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem różańcowym.
  5. W piątek Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i 17.30. Zachęcamy do adoracji w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca. W zakrystii prowadzone są zapisy.
  6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, a po niej procesja różańcowa.
  7. Od 7 do 14 października będzie prowadzona w parafii zbiórka makulatury, elektrośmieci i złomu z przeznaczeniem na budowę studni w Afryce.
  8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. Informacje są na stronie parafii, zapisy w kancelarii i zakrystii.
  9. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczone będą na  Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  10. Rada Ruchów, Wspólnot Formacyjnych i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na spotkanie formacyjne 12 października o godz. 10.00 w parafii św. Franciszka z Asyżu w Lublinie. Szczegóły na plakacie.
  11. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza 5 października małżeństwa bezdzietne na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Początek o godz. 10.00 w Kaplicy Matki Bożej. W programie: różaniec, konferencja, świadectwo małżonków, oraz Msza św. w intencji o uproszenie potomstwa.
  12. Został przygotowany list do parafian. W sobotę 5 października planujemy zapakować listy do kopert. Osoby chętne do pomocy zapraszamy od godz. 9.00.
  13. W ostatnim miesiącu z naszej parafii odeszli do wieczności: Maria Styrnik, Jolanta Głuszak, Henryk Sulowski, Irena Flis, Mariusz Różalski, Teodozja Sternik, Zofia Wciseł, Łucja Maciejewska, Marta Podściańska, Beata Jakubowska, Irena Milanowska, Zbigniew Kmieć, Teresa Jaroszyńska, Anna Ważna, Stanisław Kasprzak, Joanna Tarach, Kazimiera Magier, Krystyna Góreczna, Hanna Antonina Grela, Przemysław Szymański. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.