Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2024

1. Dziś XXVIII niedziela zwykła.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.
  3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy spowiedzi umieścimy relikwie wybitnego spowiednika, bł. o. Honorata Koźmińskiego OFM Cap, który w czasach zaborów prowadził duszpasterstwo w konfesjonale oraz założył m.in. Zgromadzenie Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza. Relikwie są darem sióstr z tego zgromadzenia. Dziękujemy Siostrom za ten wyjątkowy dar. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię o. Piotr Owczarz OFM Cap, rektor Seminarium Duchownego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
  4. Jutro wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, której Jezus objawił swoje Najświętsze Serce. W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.
  5. Jutro Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy na modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
  6. Jutro także imieniny ks. Kaliksta Zacharuka, już dziś składamy najlepsze życzenia.
  7. Dziś liczenie wiernych. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w jego przeprowadzeniu.
  8. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przybyli do nas stypendyści tego Funduszu. Za chwilę usłyszymy krótkie świadectwo.
  9. W piątek o godz. 12.00 Msza św. w intencji ofiar łagrów NKWD w Borowiczach i Swierdłowsku.
  10. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa. Można jeszcze dołączać swoje intencje.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  12. Za tydzień Akcja Katolicka organizuje kiermasz ciast i loterię fantową. Zachęcamy do ofiarowania ciast i fantów. Fanty można przynosić do kancelarii przez cały tydzień, ciasta w sobotę od 15.00. Dochód z loterii będzie przeznaczony na fundusz charytatywno-duszpasterski.
  13. Serdecznie dziękuję osobom, które podjęły trud roznoszenia listu do parafian. Zostało jeszcze kilkanaście ulic. Bardzo prośmy o pomoc. Osoby chętne zapraszamy do kancelarii.