Ogłoszenia duszpasterskie 19.08.2018

  1. Dziś przybyli wolontariusze ze stowarzyszenia Siloe. Po Mszy św. będzie można wesprzeć osoby niepełnosprawne.
  2. W tym tygodniu w środę wspomnienie NMP Królowej, we czwartek święto św. Bartłomieja apostoła. Za tydzień Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 7.00, będzie sprawowana Msza św. w intencji pierwszego proboszcza naszej parafii ks. Ignacego Żyszkiewicza.
  3. Dziękujemy uczestnikom pieszej pielgrzymki na Jasną Górę za modlitwę w intencji parafii oraz za świadectwo wiary. Dziękujemy ks. Rafałowi Furtakowi oraz wszystkim, którzy podjęli odpowiedzialne funkcje. Podziękowania kierujemy także do osób, które wspierały pielgrzymów, w tym min. S. Misjonarkom św. Rodziny, Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej, Piekarni Pęzioł, anonimowym darczyńcom. Uczestników pielgrzymki zapraszamy na spotkanie za tydzień o godz. 16.30 w parafii pw. Św. Jakuba Apostoła
  4. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy w sobotę 1 września, po Mszy o godz. 6.30, z placu przed Archikatedrą. Zapraszamy do udziału. W zakrystii można zgłosić swój udział w pielgrzymce.
  5. Komunikat Metropolity Lubelskiego.

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Bieżący rok duszpasterski upływa pod znakiem szczególnej uwagi skierowanej w stronę młodzieży. W październiku odbędzie się Synod Biskupów poświęcony duszpasterstwu młodych. W poszczególne dni Synodu będziemy gromadzić się na modlitwie w różnych kościołach archidiecezji. Cieszymy się zapałem ewangelizacyjnym, który cechuje wielu młodych formujących się w różnych wspólnotach kościelnych. Tych młodych apostołów otaczamy modlitwą podczas tegorocznej czterdziestej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystko po to, aby odkrywali skarb wiary, pragnęli go pomnażać i dzielić się nim z innymi. W tym celu organizowane jest także spotkanie młodych naszej archidiecezji w Garbowie. Odbędzie się ono w dniach 23-26 sierpnia pod hasłem „Teraz ON”. Zachęcam młodych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Przez was kieruję zaproszenie także do waszych koleżanek i kolegów, którzy z dystansem traktują Chrystusa i Jego Kościół. Zaproście ich do Garbowa i przyjedźcie razem. Serdeczną prośbę o umożliwienie młodym uczestnictwa w spotkaniu kieruję do rodziców, kapłanów, katechetów oraz liderów wspólnot formacyjnych. Niech to diecezjalne radosne święto wiary odmładza nasz Kościół i rozbudza zapał niesienia Dobrej Nowiny wszystkim ludziom. Nie ustajemy także w modlitwie o nowe i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Niech nigdy nie braknie odważnych głosicieli wiary i wiernych świadków miłości!

Polecając was macierzyńskiemu wstawiennictwu Matki Bożej Wniebowziętej, wszystkim z serca błogosławię.

Wasz biskup Stanisław