Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Jutro ostatnie roraty o godz. 6.30. Dziękuję pracownikom i wolontariuszom ze świetlicy, seniorkom z Klubu Róży Wiatrów oraz Akademii Aktywnego Seniora, innym wolontariuszom oraz piekarni Pęzioł za przygotowanie śniadań dla dzieci po roratach.
  2. Dziękuję Akcji Katolickiej za zorganizowanie spotkania dzieci ze św. Mikołajem. Dzięki darczyńcom przekazano ponad 200 paczek. Dziękujemy fundatorom paczek dla ubogich, w tym roku pomoc otrzymało ponad 50 rodzin.
  3. Serdecznie dziękuję za pomoc w roznoszeniu opłatków, oraz za składane przy tej okazji ofiary. Opłatki można jeszcze dziś otrzymać w zakrystii. Są do nabycia jeszcze w zakrystii świece wigilijne Caritas.
  4. Dziś w spowiedzi pomaga nam ks. dr Jarosław Przytuła rektor Wyższego Seminarium Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Dziękujemy.
  5. Jutro Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Kaplica adoracji będzie otwarta do godziny 16.00. Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej, w czasie której modlimy się, odczytujemy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa i dzielimy się opłatkiem.
  6. Ostatnia Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego będzie jutro o godz. 23.40. Pasterką o północy rozpocznie się Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Ofiary, które złożymy wtedy na tacę przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Msze św. 25 XII w takim porządku jak w niedzielę.
  7. We środę 26 XII święto św. Szczepana, Msze św. jak w niedzielę, ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na KUL.
  8. We czwartek święto św. Jana Ewangelisty, błogosławienie wina, po Mszy św. o godz. 18.00. W piątek święto św. Młodzianków. Za tydzień Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  9. W 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Będziemy odwiedzać parafian od godziny 15.30 w dni robocze oraz od godziny 10.00 w soboty. Program wizyty, jest zamieszczony w ulotkach dostarczonych z opłatkami oraz na stronie internetowej. Ulotki są do wzięcia przy bocznych ołtarzach oraz w szopce. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone min. na remont ogrodzenia, zakup nowych zamykanych konfesjonałów oraz oświetlenie krzyża na wieży kościoła.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia duszpasterskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.