Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2018

 1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 2. Jutro ostatni dzień roku, o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne, o 18.00 Msza św. na zakończenie roku.
 3. We wtorek, 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, początek nowego 2019 roku. Msze św. jak w niedzielę.
 4. We czwartek adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego o 17.00. W piątek – spowiedź od 15.30 i od 17.30, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 – dla dzieci i młodzieży i 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15. W zakrystii można zapisać się na adorację w kaplicy, w nocy z pierwszego czwartku na pierwszy piątek miesiąca.
 5. Za tydzień uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Będzie można zaopatrzyć się w poświęcone kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Msza św. o godz. 10.00 będzie transmitowana w TVP3.
 6. Spotkania opłatkowe: dziś o 14.00 Domowy Kościół, za tydzień o 17.00 Rodzina Różańcowa.
 7. Dziękuję pracownikom i wolontariuszom ze świetlicy, seniorkom z Klubu Róży Wiatrów oraz Akademii Aktywnego Seniora, innym wolontariuszom oraz piekarni Pęzioł za przygotowanie śniadań dla dzieci po roratach.
 8. Dziękuję Akcji Katolickiej za zorganizowanie spotkania dzieci ze św. Mikołajem. Dzięki darczyńcom przekazano ponad 200 paczek. Dziękujemy fundatorom paczek dla ubogich, w tym roku pomoc otrzymało ponad 50 rodzin.
 9. Serdecznie dziękuję za pomoc w roznoszeniu opłatków, oraz za składane przy tej okazji ofiary.
 10. Dziękuję wspólnocie Galilea za pomoc w rozprowadzeniu świec Caritas.
 11. Projektantem i głównym wykonawcą tegorocznej szopki jest Pan Józef Ożóg. W pracy wspierali go Jerzy i Marianna Kulbaka, Jerzy Kopyciński, Waldemar Pogorzelski, Waldemar Marek, Mieczysław Lisik, Mariusz Marecki, Marzena i Marcin Magierscy, oraz Iwona i Jerzy Wyszyńscy. Serdecznie dziękujemy.
 12. Dziękujemy za ofiary składane przy figurce aniołka, przeznaczone na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.
 13. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy za serdeczną atmosferę podczas spotkań z parafianami. Program wizyty, jest zamieszczony w ulotkach dostarczonych z opłatkami, w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej. Ulotki są do wzięcia przy bocznych ołtarzach oraz w szopce. Ofiary składane przy okazji wizyty będą przeznaczone min. na remont ogrodzenia, zakup nowych zamykanych konfesjonałów oraz oświetlenie krzyża na wieży kościoła.