Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2019

  1. Dzisiaj II. Niedziela wielkiego postu.
  2. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00, 18.00. Szczególnie zapraszamy mężczyzn, których patronem jest św. Józef.
  4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 7 kwietnia, poprowadzi je Ks. dr Wojciech Mleczko CR ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Zmartwychwstańców w Krakowie. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji.
  5. Do naszej Parafii Przybył O. Jerzy Kurdybacha pasjonista z Parafii w Smotryczu na Ukrainie, będziemy mogli wesprzeć tamtejsza wspólnotę.
  6. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
  7. Wspólnota Galilea rozpoczęła wczoraj Kurs Alfa dla więźniów w areszcie śledczym w Lublinie. Serdecznie proszę o modlitwę – to pierwsze tego typu wydarzenie.
  8. Został przygotowany list do parafian z programem rekolekcji i liturgii świątecznej. Pragniemy, aby dotarł do każdego domu. Serdecznie proszę o pomoc w dostarczeniu, listy są do odebrania w kancelarii.
  9. Potrzebne są ubrania męskie, szczególnie buty, dla bezdomnych – uczestników rekolekcji organizowanych przez O. kapucynów. Ubrania i buty można przynosić do świetlicy, do przyszłej niedzieli .
  10. Od 31 marca planujemy Jerycho Różańcowe czyli 7 dni i nocy nieprzerwanej modlitwy w kaplicy św. Antoniego. Będziemy prosić o nawrócenie grzeszników, o dary Ducha Świętego na czas rekolekcji, o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę przez prowadzenie jednej części różańca. Informacje i zapisy w zakrystii.