Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019

 1. Dzisiaj I. niedziela Wielkiego Postu, nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 7 kwietnia, poprowadzi je Ks. dr Wojciech Mleczko CR ojciec duchowny WSD Zmartwychwstańców w Krakowie. Program zostanie podany, prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 3. Od 31 marca planujemy Jerycho Różańcowe czyli 7 dni i nocy nieprzerwanej modlitwy w kaplicy św. Antoniego. Będziemy prosić o nawrócenie grzeszników, o dary Ducha Świętego na czas rekolekcji, o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę przez prowadzenie jednej części różańca. Informacje i zapisy w zakrystii.
 4. Za tydzień Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejny Wieczór Chwały.
 5. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu będzie gotowy list do parafian z programem rekolekcji i liturgii świątecznej. Wkładanie listu do kopert planujemy w sobotę od godz. 9.00. Zapraszamy serdecznie osoby chętne do pomocy. Od przyszłej niedzieli zaczniemy roznoszenie listu.
 6. Za tydzień przybędzie do nas O. Witalij Słobodian pasjonista z Parafii w Smotryczu na Ukrainie, będziemy mogli wesprzeć tamtejsza wspólnotę.
 7. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę z związku z przygotowaniami do świąt.
 8. Z radością zawiadamiamy że Pan Marcin Magierski długoletni ceremoniarz w naszej parafii, w piątek o godz. 19.00 w Archikatedrze zostanie ustanowiony nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej. Gratulujemy.
 9. Otrzymaliśmy do rozdania pismo Miłujcie się. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na misje. Pisma są wyłożone na stoliku pod chórem.
 10. Trwa remont ogrodzenia, odnowione zostały schody na chór i posadzka na chórze, pod koniec marca odnowimy posadzkę w kościele, mamy nadzieję że oświetlony krzyż pojawi się na święta.
 11. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie prowadzi zapisy do klas IV i VII
  na rok szkolny 2019/2020. Ostateczny termin zapisu upływa 22 marca. 16
  marca o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie informacyjne z
  wychowawcami oraz nauczycielami przyszłych klas IV
  i VII. Serdecznie zapraszamy.
 12. Szkoła Podstawowa nr 2 prowadzi zapisy na przyszły rok szkolny.
 13. Przedszkole Sióstr Nazaretanek od września ma działać w nowej siedzibie, w związku z tym trwają zapisy dzieci: 3, 4, 5-latków oraz do zerówki.
 14. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny Ad gentes.