Wycieczka do Rumunii

Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Chorym Misericordia organizuje wyjazd do Rumunii

Program:

1 DZIEŃ (czw.): 13.06.2019         LUBLIN ALBA LULJA.

Zbiórka uczestników o godzinie 4.00 w Lublinie (przy ul. Abramowickiej 2). Wyjazd
w kierunku Rumunii. Przejazd przez Słowację i Węgry. Przyjazd  do Rumunii do miejscowości Alba Lulja w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta: Twierdza Alba Carolina – jedna
z najlepiej zachowanych XVIII wiecznych twierdz Europy, Sobór Koronacyjny– miejsce koronacji rumuńskich władców, XIII wieczna rzymskokatolicka Katedra św. Michała. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ (pt.): 14.06.2019                        SYBIN – RASNOV- BRAN

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Sybin- zwiedzanie  średniowiecznej starówki, mury obronne, rynek, ratusz, kościół ewangelicki, most kłamców, pasaż schodów, cerkiew prawosławna. Przejazd do Rasnova – twierdza chłopska, przez trzy lata oblegana przez Turków -nie zdobyta. Bran – zwiedzanie jednego z najsłynniejszych zamków Europy, wedle tradycji siedziba Drakuli.  Zakwaterowanie w hotelu ,obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ (sob.): 15.06.2019         BRASZÓW – TRASA TRANSFOGARSKA

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Braszowa – zabytkowe centrum miasta, rynek, ratusz, „Czarny Kościół” ,uliczka Sforii, mury obronne, Brama Schei, cerkiew św. Mikołaja, przejazd drogą transfogaraską. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ (niedz.): 16.06.2019     WYCIECZKA KRAJOBRAZOWA NAD WĄWÓZ BICAZ

Śniadanie,  wykwaterowanie i przejazd do Sighișoary – miasta w środkowej Rumunii, nad rzeką Târnavą Mare w Siedmiogrodzie, jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zespołów miejskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Zwiedzanie miasta Sighisoara: Wieża Zegarowa, Kościół Klasztorny, Kościół na Wzgórzu, mury obronne. Następnie przejazd do Parku Narodowego Bicazuliu Cheile – przejazd  wąwozem Bicaz oraz pobyt nad Czerwonym Jeziorem. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja , nocleg.

5.DZIEŃ (pon.): 17.06.2019         ZAMEK NEAMT MONASTYR MOŁDAVITA

Następnie przejazd do Targu Neamt  zwiedzanie częściowo odrestaurowanych ruin zamku NEAMT, który związany jest z postacią Jana III Sobieskiego. Przejazd do Vatra Moldoviței – zwiedzanie obronnego monastyru Mołdavita z malowaną cerkwią pod wezwaniem Zwiastowania, wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

6 DZIEŃ (wt.): 18.06.2019                       LEUD BOGDAN VODA -BARSANA – BUDESTI

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd trasą wspaniałych drewnianych cerkwi maramureskich m.in.: cerkiew św. Mikołaja w Budesti ; klasztor prawosławny wraz z cerkwią we wsi Barsana; cerkiew w Bogdan Voda oraz cerkiew w Leud wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd w okolice Sapanty Zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.

7 DZIEŃ (śr.): 19.06.2019           SAPANTA – MARIAPOSC – PRZEJAZD DO POLSKI

Śniadanie, wykwaterowanie . Przejazd do Sapanty – zwiedzanie „Wesołego Cmentarza” . Wyjazd w kierunku Polski. Na trasie Mariampocs – centrum pielgrzymkowe na Węgrzech. Dalsza podróż. Przyjazd do Lublina w godzinach nocnych.

Pozostałe informacje

Termin:   13 – 19 czerwca  2019 r         Cena:  1750 zł + 50 €

CENA OBEJMUJE:

• przejazd autokarem (toaleta, video, klimatyzacja),
  • 6 noclegów
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony,
  • wyżywienie: 6 obiadokolacji i 6 śniadań,
    1 obiad w dniu powrotu
  • codziennie suchy prowiant w porze obiadu
  • opiekę pilota,
  • system tour guide
  • składka na TFG
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

CENA NIE OBEJMUJE:

• dopłata do pokoju jednoosobowego – 75 euro/os.
  • napoi do obiadokolacji innych niż woda,
  • wydatków indywidualnych

WAŻNE:

• Cena skalkulowana przy kursie Euro do 4,3 zł/$. Jeśli kurs przekroczy 1 Euro = 4,4 zł, cena ulegnie zmianie

osoby nie będące uczestnikami: ŚDS, WTZ, ZAZ – dopłata 100 zł.

Zapisy i wpłata pierwszej raty (1000 zł) do dnia 21 kwietnia 2019 r.

Osoba do kontaktu: Maria Kulig – tel.: 509 856 452