Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas, dziś zbiórka ofiar do puszek na rzecz tej organizacji. Dziękuję wspólnocie Galilea za pomoc w przeprowadzeniu zbiorki. Dziś odbędzie się koncert charytatywny „Polska Pomaga transmitowane o godz. 20.05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce.
  2. Dziś w naszej parafii gości ks. Mirosław Bielecki Odpowiedzialny za Ognisko Miłości w Kaliszanach. Dziękujemy za głoszone dziś słowo Boże.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Jordan i Galilea.
  4. O godz. 17.00 zapraszamy na katechezę przygotowującą narzeczonych do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.
  5. Do wtorku trwa zbiórka makulatury na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
  6. Wspólnota Galilea organizuje od 10 do 12 maja biblijny Kurs Emaus. Informacje i zapisy u księdza Bogdana.
  7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie świąteczne Rodziny Różańcowej.
  8. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej o godz. 17.30.
  9. We czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem majowym
  10. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski i I. piątek miesiąca, Msze św. tak jak w niedzielę. Spowiedź w czasie Mszy św. Zachęcamy, aby wywiesić na swoim domu flagę państwową. W zakrystii można zapisać się na adorację w kaplicy, w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  11. Z radością informujemy, że alumn Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie Piotr Damian Flis 4 maja, w parafii pod wezwaniem MB Nieustającej pomocy otrzyma święcenia diakonatu. Zachcemy do modlitwy w jego intencji.
  12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 1 i 2 maja na Jasną Górę, do Łagiewnik i opactwa w Tyńcu. Wyjazd 1 maja o godz. 5.00. Zapisy w domu parafialnym obok kancelarii.