Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2019

  1. Dziś 19 rocznica konsekracji naszego kościoła. Modlimy się za tych, którzy swoją pracą i ofiarą, przyczynili się do jego powstania. 
  2. W tym tygodniu we środę święto św. Tomasza Apostoła, a w Archikatedrze Lubelskiej święto NMP Płaczącej. Program uroczystości katedralnych jest na plakacie i stronie internetowej archidiecezji.
  3. We czwartek Adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego o godz. 17.00, w piątek spowiedź od 17.30, w sobotę nabożeństwo I. soboty miesiąca o godz. 17.00 Zachęcamy do adoracji w nocy, przed pierwszym piątkiem miesiąca. W zakrystii prowadzone są zapisy.
  4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Informujemy, że zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa, ks. Marcin Rejak pracujący dotychczas w naszej parafii został mianowany kapelanem Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Na jego miejsce przychodzi do nas jako wikariusz ks. Kalikst Zacharuk.
  6. W kancelarii i zakrystii prowadzimy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Nie wszyscy mają możliwość wyruszenia na szlak pielgrzymkowy z racji choroby czy wieku. Wszyscy możemy jednak wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”. W naszej intencji każdego dnia będą modlić się pielgrzymi, a ofiary przez nas złożone przeznaczone będą na zakup wody, leków, żywności i innych rzeczy niezbędnych na szlaku pielgrzymkowym.
  7. Miejski Urząd pracy organizuje szkolenia dla osób bezrobotnych szczegóły na stronie internetowej http://muplublin.praca.gov.pl/
  8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Czesława Kopeć, Irena Dąbska, Danuta Sztuka, Krystyna Graboś, Józef Wroński, Jerzy Pawłowski, Irena Rodak, Janina Matusik, Zofia Galicka, Zbigniew Laskowski, Zofia Cieślak, Irena Mikuła. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.