Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019

  1. Dziś XII niedziela zwykła.
  2. Dziękujemy za słowo boże przygotowujące nas do uroczystości odpustowych, które głosi dziś Ks. Krzysztof Podstawka proboszcz parafii pw. Św. Piotra Jerzego Frasatti w Lublinie.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli tegoroczną liturgię uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny, Siostrom Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Panu organiście i Panu kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rodzinie Różańcowej, Kolejarzom, dzieciom, Wspólnotom Galilea i Jordan, Chórowi, pocztom sztandarowym, ceremoniarzowi Panu Marcinowi Magierskiemu, wychowawcom i alumnom Wyższego Seminarium Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej oraz wszystkim kapłanom. Transport ołtarzy zapewnili Panowie: Marcin Magierski, Mariusz Marecki, Sławomir Dobosz, Kacper Jeziorowski oraz Panowie Jan i Krzysztof Pawusiak. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary w obecność Jezusa pośród nas.
  4. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Codziennie o 17.30 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła, połączoną z nabożeństwem czerwcowym. We czwartek zakończenie oktawy i wigilia odpustu parafialnego. O godz. 16.30 nabożeństwo za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii. O godz. 18.00 Msza św., a po niej procesja i poświęcenie wianków. Dzieci czynnie uczestniczące w procesji czeka mała niespodzianka. Zapraszamy.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – parafialny odpust. Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy św. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
  6. W tym tygodniu: jutro uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18, w sobotę uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00.
  7. W niedzielę 30 czerwca przypada 19 rocznica konsekracji naszego kościoła. Pamiętamy o modlitwie za tych, którzy swoją pracą i ofiarą, przyczynili się do jego powstania. 
  8. Dziś zapowiadana wcześniej zbiórka ofiar na leczenie Wiktorii Dyś. Dziś także kiermasz ciast Harcerek z FSE Zawisza.
  9. Dziś po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy.