Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2019

  1. Dziś XIV niedziela zwykła,  pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Towarzystwo Przyjaciół KUL, zbiera składki od swoich członków.
  2. Dziś przybył do nas O. Tadeusz Fostakowski franciszkanin z Kowla na Ukrainie, po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć tamtejszy Kościół.
  3. Od 1 lipca rozpoczął pracę w naszej parafii ks. Kalikst Zacharuk. Witamy go w naszej wspólnocie i polecamy modlitwom wiernych na czas nowych zadań duszpasterskich.
  4. W sobotę 13 dzień miesiąca o godz. 17.00 różaniec Fatimski. We czwartek święto św. Benedykta Opata – Patrona Europy.
  5. Za tydzień, 14 lipca przypada 39 rocznica strajków lubelskich kolejarzy tzw. „Lubelski Lipiec 1980”. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do dawnej lokomotywowni na terenie dworca głównego PKP.
  6. Zbiórka elektrośmieci odbędzie się 22 lipca do godz. 10.00. W tym roku dochód przeznaczony jest dla misjonarzy z naszej archidiecezji.
  7. Na tablicy ogłoszeń jest informacja o podyplomowym studium z zakresu teologii duchowości na KUL.
  8. Za tydzień przybędą wolontariusze ze Stowarzyszenia Siloe, będziemy mogli wesprzeć rekolekcje dla osób niepełnosprawnych.
  9. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie 20-28 lipca. Informacje u gablocie i u ks. Bogdana.
  10. W kancelarii i zakrystii prowadzone są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Nie wszyscy mają możliwość wyruszenia na szlak pielgrzymkowy z racji choroby czy wieku, można jednak wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”. W naszej intencji każdego dnia będą modlić się pielgrzymi, a ofiary przez nas złożone przeznaczone będą na zakup wody, leków, żywności i innych rzeczy niezbędnych na szlaku pielgrzymkowym.