Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2019

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – Adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego o godz. 17.00, pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30. Zachęcamy do adoracji w nocy, przed pierwszym piątkiem miesiąca. W zakrystii, można zapisać się na adorację. W sobotę różaniec o godz. 17.00. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. 
  2. W piątek przypada odpust Porcjunkula. Udzielany jest na zwykłych warunkach, tym którzy odwiedzą pobożnie kościół parafialny, Archikatedrę lub jedną z bazylik mniejszych naszej archidiecezji, odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  3. We czwartek 1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swe życie za Ojczyznę.
  4. Już najbliższą sobotę wyruszy 41 Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Zapisy są jeszcze możliwe w sekretariacie przed archikatedrą. Grupę IV, do której należą pielgrzymi z naszej parafii, poprowadzi ks. Rafał Furtak. Spotkanie, dla osób które pierwszy raz wybierają się na pielgrzymkę odbędzie się w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00. Nadal zachęcamy do wsparcia Funduszu „Idę z Tobą”
  5. Serdecznie zapraszamy młodych do uczestnictwa w diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Garbowie w dniach 23-26 sierpnia. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. 
  6. 17 sierpnia planowana jest pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Matki Bożej i św. Stanisława do Wąwolnicy, Gołębia, Wysokiego Koła, Kazimierza, Piotrawina i Księżomierzy. Informacje i zapisy w Domu Parafialnym.
  7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Klaudia Skiba, Kazimiera Cichowicz, Tadeusz Sztorc, Edward Gil, Barbara Grzegorczyk, Krzysztof Trzciński, Anna Czubacka, Lucyna Iglik, Zdzisław Kruszyński, Aleksandra Hanc, Stanisława Kazimierska, Mieczysław Wilczek, Jan Sarnecki. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  8. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny