Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019

  1. Dzisiaj XVI niedziela zwykła.
  2. W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy, patronki Europy, w czwartek święto św. Jakuba Apostoła, w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  3. 22 lipca do godz. 10.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Dochód przeznaczony jest dla misjonarzy z naszej archidiecezji.
  4. W kancelarii i zakrystii prowadzimy zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Nie wszyscy mają możliwość wyruszenia na szlak pielgrzymkowy z racji choroby czy wieku. Wszyscy możemy jednak wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”. W naszej intencji każdego dnia będą modlić się pielgrzymi, a ofiary przez nas złożone przeznaczone będą na zakup wody, leków, żywności i innych rzeczy niezbędnych na szlaku pielgrzymkowym.
  5. Dziś zbieramy ofiary do puszki na fundusz MIVA POLSKA, którego celem jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Dziś także zbiórka ofiar na wyjazd wolontariuszy do Afryki w ramach akcji AfricaMed.
  6. W piątek w wieku 99 lat zmarła śp. Stanisława Kazimierska. Pamiętamy ją z pięknie układanych kwiatów zarówno w drewnianym kościele, jak i aktualnym kościele parafialnym. Liturgia pogrzebowa za zmarłą będzie odprawiona w naszej świątyni w czwartek 25 lipca o godz. 11.00.