Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2019

 1. Dziś XXX niedziela zwykła.
 2. Jutro święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. We czwartek o 17.00 Adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego. W zakrystii można zapisać się na adorację w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 4. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. tak jak w niedzielę. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca – spowiedź w czasie wszystkich Mszy św. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 16.00.
 5. W sobotę Dzień Zaduszny, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.00.
 6. Dziękuję członkom Akcji Katolickiej za pomoc w liczeniu wiernych tydzień temu.
 7. Jutro o godz. 18.00 w Auli Kard. Stefana Wyszyńskiego na KUL-u będzie prezentowany film pt. „Złączyć się z Narodem” poświęcony repatriacji i życiu Polaków w Kazachstanie. Wstęp wolny. Po filmie spotkanie z reżyserem.
 8. Jutro po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. W ramach spotkań rozpoczynamy katechezy nt. litanii do Loretańskiej.
 9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Serdecznie dziękuję osobom, które podjęły trud roznoszenia listu do parafian. Zostało jeszcze kilkanaście ulic. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.
 11. Od 3 do 29 listopada o godz. 17.15 będziemy modlić się za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach wypominkowych podać datę modlitwy.
 12. Od 1 do 8 listopada, jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego codziennie dla jednego zmarłego, po pobożnym nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych oraz spełnieniu zwykłych warunków tj.: stan łaski uświęcającej (po spowiedzi i komunii św.), brak przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Św.
 13. Na tablicy ogłoszeń jest informacja o pielgrzymce kolejarzy na Jasną Górę.
 14. Parafia Nawrócenia św. Pawła organizuje rekolekcje adwentowe w Ziemi Świętej. Wylot z Lublina 11 grudnia. Informacje pod nr tel. 604 988 929 oraz na stronie: https://pawel.lublin.pl/swpawel/rekolekcje-adwentowe-w-ziemi-swietej/
 15. Polecamy nowy numer pisma Bliżej Serca.
 16. Ostatnio z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janina Basaj, Marcin Gajdziel, Wojciech Paździor, Marian Ciołek, Kazimierz Gnypek, Leon Jerzy Górecki, Maria Masiukiewicz-Zarzycka, Kazimiera Zofia Tomaszewska, Teresa Pikula, Andrzej Pieślak, Janina Sternik. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.