Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2019

 1. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na misje.
 2. Przybył do nas ks. Łukasz Mudrak z TP KUL, ofiarą wrzuconą do puszki możemy wesprzeć naszą uczelnię
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 w domu parafialnym Akademia Aktywnego Seniora i Ośrodek nr 1 „Teatr” organizują Kawiarenkę o św. Janie Pawle II.
 4. Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały, przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan. Serdecznie zapraszamy
 5. Jutro o godz. 18.30 kolejne spotkanie Kursu Alfa. Jeszcze można się dołączyć.
 6. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II.
 7. Szkoła Podstawowo nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecie istnienia. Zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 9.30. Przewodniczył będzie Abp Stanisław Budzik. 
 8. w niedzielę 27 października po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów i lektorów.
 9. W parafii odbywają się bezpłatne korepetycje z chemii, biologii, matematyki i języka angielskiego. Nr tel. na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. (509 613 503 po godz. 19.00)
 10. Dotarły do nas nowe konfesjonały. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sfinansowania ich zakupu. Dziękuję Panom, którzy je wnosili do kościoła. Będziemy korzystać zarówno z konfesjonałów w kaplicy jak i tych nowych. Sygnałem, że spowiednik czeka w konfesjonale, będzie zapalona zielona lampka.
 11. Składam podziękowanie osobom, które przygotowały listu do parafin. Prosimy o pomoc w roznoszenia. List jest do odebrania po Mszy św. w kancelarii.
 12. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej zaprasza dziś dziewczynki i chłopców po Mszach św. o godz. 11.30 i 13.00 na zbiórki dla kandydatów. 
 13. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę będzie zamiana czasu na zimowy.
 14. Niedługo będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy, że z wiary w życie wieczne, wynika troska o naszych zmarłych. Podstawowy wyraz tej troski to ofiarowane za nich Msze św. Druga forma pomocy to modlitwa. Za naszych zmarłych będziemy modlić się od 3 do 28 listopada o godz. 17.15. Daty modlitwy zostały podane na odwrocie listu. Prosimy, aby na kartkach wypominkowych podać datę modlitwy. Kartki można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Jeśli ktoś nie otrzymał listu, prosimy o informację, postaramy się, aby w przyszłości nikogo nie pominąć. Kartki wypominkowe i listy są dostępne w zakrystii. Trzecia forma pomocy, to odpusty czyli darowanie kar doczesnych (wina darowana jest podczas sakramentu pokuty). Odpusty takie, będzie można uzyskać dla naszych zmarłych, min. od 1 do 8 listopada przez spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej (po spowiedzi i komunii św.), brak przywiązania do grzechu, pobożne nawiedzenie w poszczególnych dniach cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca Św.