Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019

 1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Święto patronalne Akcji Katolickiej.
 2. Dziś o 15.30 w domu parafialnym będzie wystawiony dramat Zygmunta Krasińskiego Irydion. Także dzisiaj, Świetlica organizuje kiermasz adwentowy, do nabycia są min. lampiony roratnie. Dochód przeznaczony jest na kolonie dla dzieci. 
 3. Jutro (25.11) przypada wspomnienie bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia S. Nazaretanek oraz Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy. Pamiętajmy na modlitwie o siostrach Nazaretankach pracujących w naszej parafii oraz o środowisku kolejarzy, które przyczyniło się do powstania naszej parafii.
 4. Jutro po Mszy św. o 18.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Msze św. adwentowe o Matce Bożej czyli tzw. roraty będą sprawowane w dni zwykłe o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy dzieci na śniadanie. Potrzebujemy pomocy w zorganizowaniu śniadań w poniedziałki i środy. Osoby chętne zapraszam do zakrystii.
 6. W dniach od 29 XI do 1 XII o godz. 18.00 w kościele przy ul. Staszica odbędą się rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia.
 7. Dziś błogosławimy opłatki i rozpoczynamy roznoszenie do domów. Serdecznie proszę o pomoc. Osoby upoważnione do roznoszenia, posiadają ulotki z planem rekolekcji i wizyty duszpasterskiej oraz opieczętowany zeszyt. Zebrane przy tej okazji ofiary, przeznaczone będą min. na dalsze prace przy termomodernizacji kościoła. Osoby chętne do roznoszenia zapraszam do kancelarii.
 8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 16.00. Spotkanie dziecięcego kola różańcowego po Mszy św. o godz. 11.30.  
 9. Dziś Zbiórka Darów w ramach Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zachęcamy do wzięcia udziału.
 10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jerzy Głogowski, Roman Podolak, Halina Kowalik, Marian Biały, Fryderyk Skoczylas, Genowefa Pietrzak, Mia Stepaniuk, Marianna Starczewska, Halina Jackiewicz, Domicela Bidzińska, Eugeniusz Prokopowicz, Dariusz Bartnik, Józef Górka, Janina Krawczyk. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.
 11. Podsumowanie gospodarcze roku. Dzięki ofiarom Parafian zakupiono: wzmacniacz i głośniki dla zespołów muzycznych, system zamknięć (ok. 120 zamków), oświetlony krzyż na wieży kościoła, 2 konfesjonały. Wykonano nowe ogrodzenie wokół domu parafialnego. Wyremontowano: kostkę przed kościołem, 3 łazienki i 7 drzwi w domu parafialnym. Odnowione zostały dwa kielichy i kustodium, ponownie szlifowana była posadzka w kościele. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Ważniejsze plany to termomodernizacja kościoła i nowe ławki. Proszę o modlitwę w tej intencji.