Ogłoszenia duszpasterskie 17.11.2019

  1. Dziś XXXII niedziela zwykła. Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Jordan i Galilea.
  2. Dziś Akcja Katolicka organizuje w domu parafialnym kiermasz ciast, loterię fantową, oraz zbiera ofiary na paczki dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali ciasta oraz fanty, szczególnie hurtowni zabawek Elfi.
  3. Jutro wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, we środę św. Rafała Kalinowskiego, we czwartek Ofiarowanie NMP, w piątek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, pamiętajmy na modlitwie o zmarłych organistach i członkach chóru parafialnego.
  4. Do 29 listopada codziennie o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych. Kartki z ich imionami można przynosić do zakrystii lub kancelarii.
  5. Za tydzień o 15.30 w domu parafialnym będzie wystawiony spektakl Irydion  Zygmunta Krasińskiego, przygotowany przez Ośrodek Nr 1 Teatr. Zapraszamy.
  6. We czwartek (21.11) przypada Dzień Pracownika Socjalnego, pamiętajmy na modlitwie o pracownikach pomocy społecznej. O godz. 10.30 będzie w Archikatedrze Msza św. w intencji tego środowiska.
  7. Za tydzień pobłogosławimy opłatki i rozpoczniemy roznoszenie do domów. Pragniemy, aby razem z opłatkiem, trafił do każdego domu programy rekolekcji adwentowych i wizyty duszpasterskiej. Już dziś serdecznie proszę o pomoc. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na dalsze prace przy termomodernizacji  w kościele. Zakres i termin prac będzie zależał od tego czy otrzymamy dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W zakresie maksymalnym panujemy: docieplenie stropu, wyminę okien, wyminę drzwi, nową ogrzewaną posadzkę, instalację ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła. Bez dotacji planowane jest docieplenie stropu i okien. W tym momencie parafialny wniosek przeszedł pozytywnie weryfikację formalną.
  8. Od 22 do 26 listopada odbędzie się kolejna zbiórka makulatury na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
  9. Na plakacie jest informacja o targach wydawców katolickich które odbędą się 20  XI na KUL-u