Ogłoszenia duszpasterskie 09.02.2020

 1. Dziś V niedziela zwykła.
 2. We wtorek przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji chorych z naszej parafii. W czasie tej Mszy chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 3. W piątek święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.
 5. Wspólnota Galilea organizuje od 28 lutego do 1 marca Kurs Nowe Życie. Informacje i zapisy u ks. Bogdana.
 6. Dziś o 17.00 kolejna katecheza dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.
 7. Od 1 marca planujemy Jerycho Różańcowe, czyli 7 dni i nocy nieprzerwanej modlitwy w kaplicy św. Antoniego. Będziemy prosić o nawrócenie grzeszników, o dary Ducha Świętego na czas rekolekcji, o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę przez prowadzenie jednej części różańca. Informacje i zapisy w zakrystii.
 8. Dziękując tydzień temu za demontaż szopki, przez niedopatrzenie pominąłem jeszcze trzy osoby. Są to: Panie Stanisława Pyda i Agnieszka Łysiak oraz ks. Bogdan Kalinowski. Serdecznie dziękuję.
 9. W tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100. rocznica zawierzenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej racji zachęcamy do obejrzenia Filmu „Najświętsze Serce”. Film wchodzi na ekrany kin 28 lutego. O szczegółach będziemy informować.
 10. Dwie prośby mniej duszpasterskie. Na mapie Lublina nasza dzielnica należy do obszarów o największym zanieczyszczeniu powietrza. Wiemy, że nie każdy ma możliwości zmiany systemu ogrzewania, ale pewne minimum jest osiągalne. Serdecznie prosimy, aby nie spalać śmieci, a szczególnie tworzyw sztucznych. Gazy, które się wtedy emituje, są silnie trujące, a nawet rakotwórcze. Kolejna prośba dotyczy kierowców. Jak wiadomo nie mamy odpowiedniego parkingu. Wykorzystywane są miejsca na ulicach wokół kościoła. Prosimy o uwzględnienie praw pieszych, innych kierowców oraz poszanowanie zieleni. Są prowadzone starania o uruchomienie autobusu parafialnego, ale z powodów technicznych jeszcze musimy poczekać.
 11. Informujemy, że nie przewidujemy zbiórek makulatury, obecnie skupy surowców wtórnych zawiesiły skup makulatury.