Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020

  1. Dziś VII. niedziela zwykła. Do naszej przybył parafii ks. Daniel Kułakowski – proboszcz parafii w Bałcie na Ukrainie. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć remont tamtejszego zabytkowego kościoła.
  2. W tym tygodniu, w środę popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.15. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wszystkie osoby pełnoletnie do 60 roku życia, obowiązuje post ścisły, czyli najwyżej trzy posiłki (bezmięsne), w tym jeden do syta.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15, dla dzieci – 16.30. W gablocie przed kościołem jest program prowadzenia drogi krzyżowej. Jeśli są potrzebne zmiany, prosimy o zgłoszenie do zakrystii. Przez cały Wielki Post zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. Z radością informujemy, że za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30, 7 ministrantów przyjmie posługę lektorów.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W gablocie przed kościołem jest informacja nt. pielgrzymki wielkopostnej do kościołów stacyjnych Lublina. 23 marca nasz kościół parafialny będzie jedną ze stacji. Zapraszamy do udziału.
  7. Za tydzień o 19.00 rozpoczynamy Jerycho Różańcowe czyli 7 dni i nocy nieprzerwanej modlitwy w kaplicy św. Antoniego. Będziemy prosić o nawrócenie grzeszników, o dary Ducha Świętego na czas rekolekcji, o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę przez prowadzenie jednej części różańca. Informacje i zapisy w zakrystii.
  8. W zakrystii prowadzimy zapisy na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego.
  9. W parafii są organizowane bezpłatne korepetycje z chemii, biologii, matematyki i jęz. angielskiego. Informacje pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (tel. 509 613 503).
  10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Mieczysław Miziołek, Władysław Wójtowicz, Zofia Nowakowska, Henryka Partyka, Halina Strzelecka, Paulina Drabik, Jerzy Wnuk, Zbigniew Szulc, Anna Wnuk, Wacław Romanowski, Stanisława Grzegorczyk, Celina Mysiak, Leszek Wąsala, Janina Wojewoda, Jan Pucek, Czesław Królik, Jakub Wójtowicz, Eufrozyna Komarzyniec. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.