Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020

  1. Dzisiaj III Niedziela wielkiego postu.
  2. Na razie nie odwołujemy Mszy św. Wyjaśniamy też, że zamówione Msze św. będą odprawiane nawet gdyby nie było nikogo z wiernych. Odwołujemy natomiast drogę krzyżową dla dzieci. Stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, proszę Parafian, aby na Msze św. przychodziły jedynie osoby z rodzin, które zamówiły Mszę św. Za tydzień poinformujemy czy odbędą się rekolekcje.
  3. Zachęcam, aby śledzić stronę parafii, jeśli będą nowe informacje – podamy je. W gablocie przed kościołem i na stronie parafii jest tekst Komunikatu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski dotyczący wskazań duszpasterskich na czas epidemii.
  4. Serdecznie prosimy o kontakt w zakrystii, w kancelarii lub telefoniczny osoby, które zamówiły Msze św. 26 marca na godzinę: 8.30, 9.30 i 12.30.
  5. Odwołane zostały: Spektakl Teatru ITP, rekolekcje dla szkół podstawowych, spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania, dni otwarte w szkołach. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach Wieczoru Chwały będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Od dziś wprowadzamy samoobsługę w rozprowadzaniu prasy katolickiej. Prasa jest na stoliku pod chórem. Pieniądze można wrzucić do skarbonki obok. Będziemy się starali dezynfekować drzwi kościoła i konfesjonały.
  6. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę – 17.30. Droga krzyżowa w piątek: 10.00 i 17.15. Zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.  
  7. W czwartek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00, 18.00.
  8. W tym tygodniu zostanie zakończone polerowanie posadzki w kościele i w kaplicy adoracji.