Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2020

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas.
  2. Jeszcze dziś zachowujemy limit 5 osób w kościele. Od poniedziałku 20 kwietnia obowiązuje limit: 1 osoba na 15 m². W tych warunkach nasz kościół może pomieścić 50 osób w nawie głównej i dodatkowo 10 osób na chórze. Wierni, którzy nie będą mogli wejść do środka, mogą pozostać na placu przed kościołem, zachowując odległość 2 m od innych uczestników liturgii. Do tych osób wyjdziemy z Komunią św., a jeśli będzie dobra pogoda, nie wykluczamy możliwości spowiedzi na zewnątrz. Przypominamy o obowiązku noszenia masek. Odległość 2 m, należy zachować także w kolejce do konfesjonału i w procesji do Komunii św. Kaplica adoracji w obecnej sytuacji mieści 7 osób.
  3. Od poniedziałku transmisja Mszy św. będzie tylko w niedzielę o godz. 10.00.
  4. Spowiedź w tym tygodniu będzie na każdej Mszy św. oraz dodatkowo od 17.30.
  5. Za tydzień będzie można wziąć do domu wodę święconą. Woda będzie butelkowana, nie należy przynosić własnych naczyń.
  6. Terminy I Komunii św. Obecnie mamy dwie prawdopodobne możliwości: Jeśli dzieci wrócą do szkół przed uroczystością Bożego Ciała (11 czerwca), I Komunia św. będzie 21 czerwca dla SP nr 40 i 28 czerwca dla SP nr 1 i 2. Jeśli dzieci nie wrócą do szkół do 11 czerwca, I Komunia św. będzie 20 września dla SP nr 1 i 2 i – 27 września dla SP nr 40.
  7. Termin bierzmowania podamy, gdy będzie informacja o sytuacji w szkołach.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kościoła o godz. 17.00 narzeczonych, aby kontynuować przerwane katechezy przedmałżeńskie. O nowej serii katechez zawiadomimy.
  9. Planujących chrzest dziecka w najbliższym czasie, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek 1 maja, w kościele, po Mszy św. o godz. 18.00.
  10. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w transmisji Wieczoru Chwały przygotowanego przez wspólnoty Jordan i Galilea.
  11. W tym tygodniu w czwartek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, w sobotę święto św. Marka ewangelisty.
  12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii przesłane na konto bankowe. Nr konta PKO SA 75 1240 2382 1111 0000 3902 0620. Przypominamy, że wpłata z dopiskiem „na cele kultu religijnego” może być podstawą do odliczenia od dochodu, przy rocznym rozliczeniu podatkowym, do 6 %.
  13. Dziękuję Firmom VideoStudio TDI oraz  RELiVE za prowadzenie transmisji i pomoc techniczną.