Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020

1. Dziś Niedziela Biblijna. W tym roku biskupi zapraszają nas, aby przeczytać wspólnie jeden dowolny rozdział z Ewangelii wg św. Mateusza oraz jeden rozdział z księgi Mądrości Syracha.
  2. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej o godz. 17.30.
  3. 1 maja wspomnienie św. Józefa rzemieślnika i I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o godz. 15.30 i 17.30. W zakrystii można zapisać się na adorację w nocy z czwartku na piątek.
  4. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 maja 2020 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
  5. W tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 10,00 i 18.00. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00
  6. Zachęcamy, aby 2 i 3 maja wywiesić na swoim domu flagę państwową. W maju nie organizujemy jeszcze zmiany tajemnic różańcowych.
  7. Nadal zachowujemy limit 50 osób w nawie głównej kościoła  i 10 osób na chórze. Pozostałe osoby mogą pozostać na palcu przed kościołem, wyjdziemy tam z Komunią św. Ze względów organizacyjnych prosimy, aby osoby, które pragną przyjąć Komunię św. na rękę, ustawiały się w osobnej kolejce naprzeciw ambony. Spowiedź jest tak jak zwykle w czasie każdej Mszy św. Transmisja Mszy św. jest prowadzona w niedziele o godz. 10.00. Dziękuję Firmom VideoStudio TDI oraz  RELiVE za prowadzenie transmisji.
  8. Woda święcona, w specjalnych butelkach, jest dziś do zabrania na stoliku przy wejściu do zakrystii. Nie należy przynosić własnych naczyń.
  9. Dziś o godz. 17.00 w kościele katecheza przedmałżeńska. W piątek 1 maja w kościele po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza przedchrzcielna.
  10. Z Banku Żywności otrzymaliśmy żywność. Zapraszamy osoby potrzebujące pomocy od jutra w godzinach pracy kancelarii. Przypominamy że, kancelaria jest otwarta w godz. 16.30-17.30. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  11. Harcerki pomagają w robieniu zakupów. Telefon do koordynatorki: 510 081 158. Można się dołączyć do tej akcji, nawet jeśli ktoś nie jest harcerzem.
  12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii przesłane na konto bankowe. Nr konta (PKO SA 75 1240 2382 1111 0000 3902 0620) jest na stronie.
  13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Małgorzata Gałęzowska, Halina Kieroń, Daniela Nowogrodzka, Grażyna Grelak, Teresa Pielecha, Lech Toburski, Anna Maciejewska, Helena Kusyk, Izabela Paszko, Józef Popiołek, Marianna Wilkołek, Maria Madej, Anna Czubak. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.