Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020

  1. Dziś w naszej parafii niedziela przygotowania do patronalnej Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy za słowo boże, które głosi dziś Ks. dr Robert Muszyński proboszcz parafii pw. NMP Siewnej w Wilczopolu.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli liturgię uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny, Siostrom Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Panu organiście, Panu kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rodzinie Różańcowej, dzieciom, Wspólnotom Galilea i Jordan, Chórowi, ceremoniarzowi Panu Marcinowi Magierskiemu  oraz wszystkim kapłanom. Transport ołtarzy zapewnili Panowie: Zbigniew Hawryło, Marcin Magierski, Mariusz Marecki, Krzysztof Stasiak, Lucjan Potręć, Paweł Kwiatkowski, Filip Szydłowski, Jakub Woszczyński, Kamil Głażewski. Dziękuję Pani Zofii Głowackiej za udekorowanie ołtarza kolejowego. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary w obecność Jezusa pośród nas.
  3. Dziś o godz. 13.00 Msza św. prymicyjną ks. Adama Blicharza. W piątek o godz. 16.00 będzie Msza św. prymicyjna ks. Michała Myśliwieckiego, który kilka lat temu był w naszej parafii na praktykach.
  4. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Codziennie o 17.30 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
  5. We czwartek zakończenie oktawy i wigilia odpustu parafialnego. O godz. 16.30 nabożeństwo za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii. O godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej procesja i poświęcenie wianków. Zapraszamy
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – parafialny odpust. Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św., słowo boże będzie głosił Rektor Wyższego Seminarium Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej ks. dr Jarosław Przytuła
  7. Za tydzień na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 będzie I. Komunia św. Spodziewamy się większej ilości osób dlatego zachęcamy, aby wybrać inną godzinę. Będzie też większa ilość samochodów, sugerujemy, aby w miarę możliwości przyjść pieszo.
  8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Chwały.
  9. Akademia Młodzieżowa i Parafia Św. Mikołaja zapraszają rodziców, wychowawców oraz wszystkich, którzy chcą nimi zostać do udziału w „Szkole Świętego Mikołaja”. Uczestnicy nauczą się jak budować bliskie relacje w rodzinie, kształcić charakter dziecka, oraz skutecznie działać z innymi. Pierwsza edycja rusza 26.06. Więcej informacji na stronie http://szkola.akademiamlodziezowa.pl/
  10. Prosimy, aby osoby które pragną przyjąć komunie św. na rękę, ustawiały się w kolejce naprzeciw ambony i przyjmowały komunię w pierwszej kolejności.