Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020

 1. Dziś XIII niedziela zwykła.
 2. Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00.
 3. We wtorek 30 czerwca przypada 20. rocznica konsekracji naszego kościoła. Pamiętamy o modlitwie za tych, którzy swoją pracą i ofiarą przyczynili się do jego powstania. 
 4. W tym tygodniu w piątek święto św. Tomasza Apostoła, a w Archikatedrze Lubelskiej święto NMP Płaczącej. Program uroczystości jest na plakacie.
 5. Dziś po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy. Kapłani będą podchodzić do pojazdów rozpoczynając od głównego wejścia i kierując się na boki. Prosimy kierowców, aby na znak, że czekają na poświęcenie, stanęli przy swoich pojazdach. 
 6. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego, w piątek spowiedź od 17.30, w sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00. Zachęcamy do adoracji w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca. W zakrystii prowadzone są zapisy.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Na stronie internetowej można znaleźć informacje o Saletyńskich Spotkaniach Młodych. https://spotkania.saletyni.pl/33-ssm-2020/
 9. 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia. Zapisy w dniach 1-10 lipca tylko drogą mailową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl W parafii lub przez stronę internetową można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”.
 10. W gablocie przed kościołem jest informacja o możliwości bezpłatnego korzystania z pomocy asystenta osoby niepełnosprawnej. Informacje: 81 441 75 79, 696 299 477, 533 030 007, 502 038 053.
 11. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zwraca się z apelem do wszystkich pełnoletnich, zdrowych osób o oddanie krwi. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.rckik.lublin.pl
 12. Prosimy, aby osoby, które pragną przyjąć Komunię Świętą na rękę, ustawiały się w kolejce naprzeciw ambony i przyjmowały Komunię w pierwszej kolejności. Przypominamy, że nadal obowiązuje zalecenie noszenia maski lub zachowania odległości.
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Kędzior, Stefan Gil, Lucjan Pitek, Zdzisław Robak, Krystyna Rataj, Henryk Polski, Zofia Dolińska, Stefania Jóźko, Teresa Waśko, Bogumiła Majcher, Maria Gwardyńska, Tomasz Kifer, Marian Woznyj, Lucjan Sęk, Jacek Pastucha. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.