Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2020

  1. Dzisiaj 17. niedziela zwykła. Dziękujemy ks. Witoldowi Słotwińskiemu z Seminarium Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej za duszpasterską pomoc.
  2. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.00.
  3. W sobotę 1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SILOE i będziemy mogli wesprzeć prowadzone przez nie inicjatywy.
  5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Za tydzień przypada odpust Porcjunkula. Udzielany jest na zwykłych warunkach, tym, którzy odwiedzą pobożnie kościół parafialny, Archikatedrę lub jedną z bazylik mniejszych naszej archidiecezji, odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  7. Serdecznie zapraszamy młodych do uczestnictwa w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej w dniach 16-23 sierpnia. W tym roku jego formuła jest inna, a będzie się składać z 8 spotkań w różnych parafiach diecezji. Wspólnymi elementami tych spotkań będą: Eucharystia, integracja, spotkania w grupach i uwielbienie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej tego wydarzenia: smal.lublin.pl
  8. Do nabycia jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zmarłym przed kilku dniami kard. Zenonie Grocholewskim, o „Superbabci” św. Annie, o sanktuarium św. Anny w Smardzewicach, o MIVA Polska, która wyposaża misjonarzy w pojazdy mechaniczne, o wojnie polsko-bolszewickiej, a także artykuł o teściowych. W Niedzieli przeczytamy m.in. o uzależnieniach, o stuleciu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, o sanktuarium św. Anny w Lubartowie, o kościele oo. reformatów w Kazimierzu Dolnym, o polskich sportowcach katolikach, a także o tym co zrobić, by małżeństwo było drogą do świętości.
  9. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Adam Górecki, Alicja Tarkowska, Anna Cygan, Jacek Chowicki, Maria Wójcik-Filipowicz, Alicja Frączek, Stanisław Kubel, Robert Kocuper, Wiesława Napora. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…