Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2020

  1. Dziś XXI niedziela zwykła.
  2. We środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu przypada też 41 r. śm. ks. prałata Ignacego Żyszkiewicza, organizatora i pierwszego proboszcza naszej parafii. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w jego intencji. Zapraszamy.  
  3. Jutro święto św. Bartłomieja Apostoła, we czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek św. Augustyna, w sobotę wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  4. Zbliża się początek roku szkolnego. Zwykle o tej porze były sprawowane Msze św. na rozpoczęcie roku. Tym razem, ze względu na pandemię, jeszcze nie organizujemy osobnych Mszy św. dla uczniów poszczególnych szkół. Zachęcamy natomiast rodziców, aby wg swojego rozeznania i roztropności, zatroszczyli się o spowiedź dzieci i powrót do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  5. Przypominamy, że nadal obowiązuje zalecenie noszenia maski lub zachowania odległości. Prosimy także, aby osoby które pragną przyjąć komunie św. na rękę, ustawiały się w kolejce naprzeciw ambony i przyjmowały komunię w pierwszej kolejności. Jeśli sami nie czujemy żadnego lęku uszanujmy innych.
  6. Dzisiaj organizowana przez Caritas zbiórka ofiar „Tornister pełen uśmiechu”.
  7. Dziękujemy za pomoc ks. Dr. Jarosławowi Przytule rektorowi Seminarium Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
  8. Za tydzień Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje w naszej parafii akcję poboru krwi. Przy kościele w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie ambulans, w którym będzie można oddać krew, aby ratować życie.