Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020

1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Jutro Dzień Zaduszny, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00.
  2. Od jutra o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych. Kartki z ich imionami można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby zaznaczyć datę odczytania. Serdecznie dziękuję osobom, które podjęły trud roznoszenia listu do parafian. Jeśli ktoś nie dostał listu można go otrzymać w zakrystii lub kancelarii.
  3. W tym roku, przez cały miesiąc listopad, jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego, codziennie dla jednego zmarłego, po pobożnym nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych oraz spełnieniu zwykłych warunków którymi są: stan łaski uświęcającej (należy być po spowiedzi i komunii św.), brak przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Św.
  4. Od dziś niedzielną Mszę św. o godz. 10.00 transmitujemy na kanale parafialnym. Dziękuję Panu Tomaszowi Jurowiczowi za pomoc techniczną.
  5. W tych niespokojnych czasach zrodziła się inicjatywa pod nazwą Różaniec do Granic Nieba. Szczegóły są na stronie https://rozaniecdogranic.pl/ . Zapraszamy od 2 do 7 listopada o 16.45, pół godziny przed wypominkami. Natomiast 8 listopada zapraszamy o godz. 15.30. Osoby, które nie będą mogły przyjść do kościoła, zachęcam do włączenia się do modlitwy w swoich domach.
  6. W piątek Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i 17.30. W nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie otwarta kaplica. Osoby chętne do adoracji w nocy prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  7. W sobotę nabożeństwo ku czci NMP o godz. 16.45 połączone z nabożeństwem za zmarłych.
  8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dziecięcego koła różańcowego.
  9. W zakrystii można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy chroniącej rodziny.
  10. Przypominamy, że w nawie głównej kościoła może przebywać 120, na chórze 20, a w kaplicy adoracji 15 osób. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Na placu przed kościołem nie ma limitu ilości, a jedynie obowiązek zachowania dystansu 1,5 m i zakrywania ust i nosa. Prosimy aby osoby, które pragną przyjąć komunię św. na rękę, ustawiały się naprzeciw ambony i w pierwszej kolejności.
  11. Tak się pięknie złożyło, że na Uroczość Wszystkich Świętach, dotarły do nas dwie figury: św. Józefa i św. Antoniego. W tych niepewnych i trudnych czasach warto sobie przypomnieć o Opiekunie Kościoła czyli św. Józefie. Jego figurę zamierzamy ustawić przy ołtarzu kolejowym. Natomiast figura św. Antoniego, zostanie umieszczona nad puszką na ofiary dla biednych. O szczegółach i terminie poświęcenia tych wizerunków będziemy jeszcze informować. Figury można zobaczyć przy obrazie św. Katarzyny Aleksandryjskiej.