Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020

 1. Dzisiaj XXXII niedziela zwykła.
 2. Od wczoraj do 30 listopada w nawie głównej kościoła może przebywać 60, na chórze 10, a w kaplicy adoracji 7 osób. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Na placu przed kościołem nie ma limitu ilości, a jedynie obowiązek zachowania dystansu 1,5 m i zakrywania ust i nosa. Prosimy aby osoby, które pragną przyjąć komunię św. na rękę, ustawiały się naprzeciw ambony i w pierwszej kolejności.
 3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30 dziecięcego koła różańcowego, po Mszy św. o godz. 16.00 pozostałych kół. Towarzystwo Przyjaciół KUL zbiera składki od swoich członków.  
 4. Dziś o godz. 15.30 ostatnie nabożeństwo w ramach inicjatywy Różaniec do Granic Nieba.
 5. Trwa modlitwa za zmarłych. Kartki z ich imionami można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby zaznaczyć datę odczytania.
 6. W tym roku do końca listopada, jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego, codziennie dla jednego zmarłego, po pobożnym nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych oraz spełnieniu zwykłych warunków którymi są: stan łaski uświęcającej (należy być po spowiedzi i komunii św.), brak przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Św.
 7. Niedzielną Mszę św. o godz. 10.00 transmitujemy na kanale parafialnym. Dziękuję Panu Tomaszowi Jurowiczowi za pomoc.
 8. W środę święto odzyskania niepodległości. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i o 18.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 10.00. Kancelaria będzie nieczynna.
 9. W tym tygodniu w poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 10. W zakrystii można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy chroniącej rodziny. Więcej informacji na stronie https://takdlarodziny.ordoiuris.pl/
 11. Dziś zbiórka ofiar do puszki na fundusz Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 12. Ofiary, które złożymy za tydzień na tacę, będą przeznaczone na budownictwo sakralne.