Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Zapraszamy na Roraty w dni zwykłe o godz. 6.30.
  2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 16.00. Spotkanie dziecięcego koła różańcowego po Mszy św. o godz. 11.30.
  3. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 715, 10.00 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy obrazie Matki Bożej wyłożone są deklaracje. Można je dziś zabrać i wypełnione przynieść we wtorek. Osoby zadeklarowane będą wpisane do specjalnej księgi. Na Mszy św. o godz. 18.00 Duchowa Adopcji odbędzie się w sposób uroczysty. Dziś i w poniedziałek, o godz. 17.15, Rycerstwo Niepokalanej będzie prowadziło różaniec.
  4. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. prof. dr hab. Bogusław Migut. Plan rekolekcji jest w gablocie i na stronie internetowej. Całość rekolekcji będzie transmitowana na kanale parafialnym. Zachęcamy do udziału, a szczególnie do skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  5. Trwa akcja CaritasWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przed kościołem są do nabycia świece wigilijne. Dziękuję Wspólnocie Galilea za pomoc w ich rozprowadzaniu. Dziękujemy wszystkim, którzy ufundowali paczki  świąteczne dla uboższych rodzin.
  6. Przedświąteczna spowiedź osób starszych i chorych będzie w sobotę 19 grudnia od godz. 9.00. Zapisy są w zakrystii lub kancelarii.
  7. 18 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ostatnia przed świętami konferencja przedchrzcielna.
  8. Dziś zbiórka ofiar do puszki na fundusz: Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  9. W piątek został zalany fundament pod cokół figury św. Józefa. Dziękuję firmie GIPSTYNK Bogusław Telecki za bezinteresowne wykonanie fundamentu.
  10. Niedzielna Msza św. o godz. 10.00 jest transmitowana na kanale parafialnym. Dziękujemy Panu Tomaszowi Jurowiczowi za pomoc. Obecnie w nawie głównej kościoła może przebywać 60, na chórze 10, a w kaplicy adoracji 7 osób. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Na placu przed kościołem nie ma limitu ilości, a jedynie obowiązek zachowania dystansu 1,5 m i zakrywania ust i nosa. Prosimy aby osoby, które pragną przyjąć komunię św. na rękę, ustawiały się naprzeciw ambony i w pierwszej kolejności.