Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021

  1. Obecnie w nawie głównej kościoła może przebywać 45 osób, 7 osób na chórze, 5 osób w kaplicy adoracji. Serdecznie prosimy, aby nie wchodzić do kościoła po osiągnieciu limitu. Można pozostać na zewnątrz kościoła zachowując odległość 1,5 m oraz używając maseczki. Kapłani wyjdą z komunią św., będzie włączone nagłośnienie. Od Wielkiego Czwartku będą miejsca siedzące przed kościołem. Spowiedź odbywa się w kościele oraz przy kancelarii. Komunia św. na rękę będzie udzielana przed amboną. Prosimy, aby osoby przyjmujące komunię do ust podchodziły w innym miejscu.
  2. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek w kościele o godz. 17.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W nocy z piątku na sobotę będzie możliwość adoracji krzyża i modlitwy przy Grobie Pańskim. Wigilia Paschalna będzie w sobotę o godz. 20.00. Rezurekcja w Wielką Niedziela o godz. 6.00, pozostałe Msze św. jak zwykle.
  3. Starajmy się zachować limity ilości wiernych, w miarę możliwości sugerujemy pozostanie na zewnątrz kościoła.
  4. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 6.30 do 9.00 oraz godzinę przed liturgią.
  5. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę planujemy na zewnątrz kościoła od godz. 7.00 do 15.00. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą wodę do poświęcenia we własnych naczyniach. W czasie poświęcenia pokarmów będzie możliwość spowiedzi  w kościele oraz przy kancelarii. W kościele będzie możliwość modlitwy przy Grobie Pańskim.
  6. W zakrystii można się zapisać na czuwanie w ciszy przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. W tym roku nie organizujemy czuwania poszczególnych grup duszpasterskich.
  7. Kancelaria będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku po południu do poniedziałku wielkanocnego włącznie. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  8. Na kanale parafialnym można jeszcze obejrzeć nagrania nauk rekolekcyjnych.
  9. Dziękujemy kapłanom z diecezji zamojsko-lubaczowskiej za pomoc w spowiedzi.
  10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Eugenia Wójcik, Józef Malec, Krystyna Kwaśniewska, Dorota Fąfarska, Jan Fąfarski, Jerzy Niedziela, Stanisława Siczek, Hanna Mejer, Grażyna Wachowska, Maria Kitlińska, Genowefa Partyka, Kazimierz Sobczak, Czesław Kręcisz, Józef Ćwikła, Kazimierz Podgórski, Alina Budzińska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.