Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021

  1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej. W naszej parafii gości misjonarz, ks. Zbigniew Lenart. Po Mszy św. będzie można wesprzeć działalność misyjną w Kazachstanie. 
  2. Jutro święto Nawiedzenia NMP.
  3. Od poniedziałku wracamy do godzin pracy kancelarii sprzed pandemii, a więc: 9.00-10.00 oraz 15.30-17.30.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.30 przy krzyżu, 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętych o 11.30 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kunickiego, Mickiewicza, Dunikowskiego, Herberta do krzyża na osiedlu. Tam po procesji będzie sprawowana Msza święta. Nabożeństwo czerwcowe będzie w czasie procesji.
  5. Prosimy Rodzinę Różańcową, Wspólnotę Galilea, chór parafialny i siostry zakonne o przygotowanie ołtarzy w podobny sposób jak w roku ubiegłym. W czwartek o godz. 6.00 będziemy przewozili ołtarze. Osoby chętne zapraszamy do pomocy. Decyzji rodziców pozostawiamy udział w procesji dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię świętą. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty jutro o godz. 17.00. Przypominamy też, że najwyższa cześć dla Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, to przyjęcie Go w Komunii świętej. Ofiary zebrane w tę Uroczystość przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II. Przez tydzień, począwszy od piątku, o 17.30 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  6. W piątek Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, spowiedź od 15.30 i o 17.30. W zakrystii można zapisać się na adorację w kaplicy, w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca. W sobotę 5 czerwca nabożeństwo ku czci NMP o godz. 17.00.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17.30.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W piątek 11 czerwca przypada odpust parafialny. W czwartek 10 czerwca o godz. 16.30 będzie sprawowane nabożeństwo w intencji zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii.
  10. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Gałązka, Danuta Tarkowska–Kudyba, Genowefa Natalia Frączek, Anna Maria Tomaszek, Barbara Podstawka, Lucyna Stasiak–Lipa, Małgorzata Płocheć, Helena Teodora Sągała, Zofia Żmuda, Zofia Matraszek, Barbara Sęk, Grażyna Maria Beeger, Zygmunt Jarząb, Andrzej Stempurski, Sylwester Jabłoński, Stanisław Lewandowski, Wiesław Kałkus, Krystyna Zarańska, Krzysztof Broniszewski, Elżbieta Nogal, Genowefa Fedorczyk, Helena Smyk, Daniela Miłkowska, Włodzimierz Dylon, Jan Kurczak, Maria Nowak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.