Ogłoszenia duszpasterskie 06.06.2021

 1. Dziś w naszej parafii niedziela przygotowania do patronalnej Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy za słowo boże, które głosi O. Jakub Kopystyński, sercanin z Pliszczyna, znany nam z prowadzenia rekolekcji wielkopostnych online w 2020 roku.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli liturgię uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny, Panu organiście, Panu kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rodzinie Różańcowej, dzieciom, Kolejarzom, Wspólnotom Galilea i Jordan, Chórowi, ceremoniarzowi Panu Marcinowi Magierskiemu oraz wszystkim kapłanom. Transport ołtarzy zapewnili Panowie: Zbigniew Hawryło, Marcin Magierski, Paweł Kwiatkowski, Jakub Woszczyński, Maciej Woszczyński, Mariusz Marecki. Dziękuję Pani Zofii Głowackiej za udekorowanie ołtarza kolejowego. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary w obecność Jezusa pośród nas.
 3. We środę 9 czerwca imieniny s. Felicji od lat pracującej w naszej parafii. Składamy najlepsze życzenia i zachęcamy do modlitwy w intencji solenizantki, o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji solenizantki.
 4. W ostatnim czasie nasza parafia zakupiła telebim. Przy jego pomocy będziemy transmitować liturgie Mszy św., a na co dzień będą na nim prezentowane treści informacyjno – ewangelizacyjne. Znajdujący się na prezbiterium tzw. totem to dekoracja wykorzystująca nowe technologie. Dziękuję ks. Tomaszowi za pomoc w obsłudze urządzeń. Obie inwestycje zostały zakupione dzięki ofiarom parafian, w tym dzieci pierwszokomunijnych oraz Rodziny Różańcowej. Dziękujemy.
 5. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Codziennie o 17.30 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
 6. We czwartek zakończenie oktawy i wigilia odpustu parafialnego. O godz. 16.30 nabożeństwo za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii. O godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej procesja i poświęcenie wianków. Zapraszamy
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – parafialny odpust. Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św., słowo boże będzie głosił ks. prałat dr hab. Marek Słomka, pracownik naukowy KUL.
 8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.00 różaniec a po nim nabożeństwo czerwcowe.
 9. Za tydzień przypada 13. dzień miesiąca, o godz. 17.00 będzie różaniec fatimski. 
 10. Ofiary składane za tydzień na tacę, przeznaczone będą na Metropolitalne Seminarium Duchowne.  
 11. Dziś zbiórka ofiar do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej.