Ogłoszenia duszpasterskie 27.06.2021

 1. Dziś XIII niedziela zwykła, po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy. Kapłani będą podchodzić do pojazdów rozpoczynając od głównego wejścia i kierując się na boki. Prosimy kierowców, aby na znak, że czekają na poświęcenie, stanęli przy swoich pojazdach.
 2. We wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00.
 3. W środę 30 czerwca przypada 21. rocznica konsekracji naszego kościoła. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy swoją pracą i ofiarą przyczynili się do jego powstania.
 4. W sobotę święto św. Tomasza Apostoła, a w Archikatedrze Lubelskiej święto NMP Płaczącej.
 5. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego, w piątek spowiedź od 17.30, w sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00. Zachęcamy do adoracji w nocy przed pierwszym piątkiem miesiąca. Zapisy prowadzone są w zakrystii.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Dziękujemy ks. Szymonowi Czuwarze, misjonarzowi z Alaski, za pomoc w naszej parafii.
 8. Niedługo wyruszy Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl. W parafii lub przez stronę internetową można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”.
 9. Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo organizuje w lipcu półkolonie dla dzieci i młodzieży. Informacje i zapisy w świetlicy.
 10. Zostały zakupione nowe krzesła do użytku na zewnątrz kościoła. Planujemy, że w sezonie letnim będą przechowywane w przedsionkach kościoła. Można z nich korzystać według potrzeb. Prosimy, aby po Mszy św. o godz. 18.00 odstawić je na swoje miejsce.
 11. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przekazanie danych objętych spisem jest obowiązkowe. Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz dostępny na stronie spis.gov.pl. Zachęcamy wszystkich do spisania się samodzielnie przez Internet, co jest możliwe do 30 września. Rachmistrze będą również dzwonić i odwiedzać Państwa w domach. Więcej informacji na stronie internetowej archidiecezji.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jerzy Stefan Chomka, Jan Kapłon, Janina Szaja, Hanna Oroń, Alan Lipert, Janina Stefania Czasnojć, Stanisław Surmacz, Janina Madej, Bronisława Grzybowska, Zofia Wrońska, Marian Pawełczak, Barbara Chróścielewska, Jerzy Stadler, Maria Kucharczyk, Eugeniusz Grudzień, Rafał Boguszewski, Dariusz Ścibior, Jerzy Popik, Henryk Pęcak, Marek Romanek, Ewa Wicińska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
 14. Komunikat Metropolity Lubelskiego:

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia! Zbliża się beatyfikacja Sługi Bożego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Ogłosi ją w imieniu Papieża Franciszka kardynał Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, w dniu 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Nowy Błogosławiony związany był z Lublinem i diecezją lubelską przez studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, przez opiekę nad siostrami i niewidomymi dziećmi z Lasek w Kozłówce i Żułowie w czasie II wojny światowej; a przede wszystkim przez niemal trzyletnią posługę biskupa lubelskiego. Miesiąc temu minęła 75. rocznica jego ingresu do naszej Katedry. Okazją do dziękczynienia za bliską już beatyfikację naszego Wielkiego Rodaka będzie doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesja różańcową w dniu 3 lipca o godz. 1900. Uroczystościom będzie przewodniczył biskup słowackiej diecezji Rożniawa, Stanisław Stolarik. Będziemy także polecać Bogu przygotowania do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, którego uroczyste otwarcie planujemy na jesień. Miesiąc później, 4 sierpnia, wyruszy 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, której przyświecać będzie hasło „Eucharystia – prawdziwe życie”. Podobnie jak rok temu, tak i teraz pielgrzymka będzie miała charakter sztafety. Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Korzystający z niego pielgrzymi poniosą intencje ofiarodawców na Jasną Górę.

Zapraszając do Archikatedry na święto Maryjne oraz na pielgrzymkowy szlak, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 26 czerwca 2021 r.