Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2022

  1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 na terenie Przedszkola nr 3 odbędzie się Festyn Parafialny. Dziękuję dyrekcji przedszkola za użyczenie terenu oraz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo za trud organizacyjny. Zapraszamy.
  3. Jutro święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że do tej uroczystości mamy czas na przyjęcie komunii św. wielkanocnej.
  5. 9 czerwca przypadają imieniny s. Felicji, od lat pracującej w naszej parafii. Składamy najlepsze życzenia i zachęcamy do modlitwy, w środę o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji solenizantki.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17.30.
  7. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Lichenia i Kalisza 17 i 18 czerwca (piątek i sobota po Bożym Ciele). Informacje i zapisy w zakrystii.
  8. Planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie 27 lipca – 4 sierpnia. Informacje na stronie internetowej, w gablocie przed kościołem. Zapisy do końca czerwca w zakrystii i w kancelarii. 
  9. Mamy kilka radosnych wiadomości: nasz rodak, ks. Andrzej Szulej otrzymał tytuł kanonika honorowego kapituły archikatedralnej. Ks. Eugeniusz Zarębiński, wieloletni wikariusz naszej parafii, otrzymał godność Kapelana Jego Świątobliwości czyli prałata. Ks. prałat Stanisław Dziwulski, również były wikariusz naszej parafii, świętuje w tym roku jubileusz 50-lecia kapłaństwa i zaprasza na Mszę św. dziękczynną do Archikatedry 15 czerwca o godz. 11.00.
  10. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Wieczór Chwały przygotowany przez wspólnoty Galilea i Jordan.

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Za trzy tygodnie zakończy się ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Rodziny. Jego zwieńczeniem będzie dziesiąte Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, w dniach 22-26 czerwca 2022 r., oraz towarzyszące mu w tych dniach obchody diecezjalne w naszej archikatedrze, które zakończą się 26 czerwca. Trwajmy w tych dniach na modlitwie także w naszych parafiach i rodzinach.

Trwałą pamiątką obchodów Roku Rodziny w archidiecezji lubelskiej będzie ustanowienie Sanktuarium Świętej Rodziny. Uroczystość ta będzie miała miejsce 9 czerwca o godz. 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Lublinie na Czubach, dokładnie w 35. rocznicę wizyty Świętego Jana Pawła II, a jednocześnie w 5. rocznicę konsekracji kościoła.

Podczas uroczystości będziemy się modlić za nasze rodziny, aby były Bogiem silne i przekazywały młodemu pokoleniu najcenniejsze wartości.

Otoczmy szczególną modlitwą rodziny przeżywające kryzys i borykające się z trudnościami. Będzie to również czas dziękczynienia za dar rodzin, w których wzrastaliśmy i aktualnie żyjemy, oraz za łaski otrzymane w Roku Rodziny.

Serdecznie zapraszam kapłanów i wiernych do uczestnictwa w tych obchodach i z serca Wam wszystkim błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 3 VI 2022 r.