Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022

1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej. W naszej parafii gości alumn Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone będą na seminarium.
  2. Od dziś do soboty, mamy w naszym kościele możliwość modlitwy przy relikwiach św. Joanny Beretty Molla włoskiej lekarki, która poświęciła swoje życie, aby ratować życie swojego nienarodzonego dziecka.
  3. Jutro o godz. 17.00 różaniec fatimski połączony z nabożeństwem czerwcowym.
  4. Jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Przypominamy, że jest on patronem kaplicy w podziemiach kościoła. W każdy wtorek wzywamy jego wstawiennictwa we Mszy św. zbiorowej o godz. 18.00. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 pobłogosławimy figurę tego świętego, która zostanie umieszczona nad puszką na ofiary dla biednych czyli na tzw. Chleb św. Antoniego.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.30 przy krzyżu, 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o 11.30 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kunickiego, Mickiewicza, Dunikowskiego, Herberta do krzyża na osiedlu. Tam po procesji będzie sprawowana Msza św. Nabożeństwo czerwcowe będzie w czasie procesji.
  6. Prosimy Rodzinę Różańcową, Wspólnotę Galilea, Chór Parafialny i Siostry Misjonarki Świętej Rodziny o przygotowanie wystroju ołtarzy. We czwartek o godz. 6.00 będziemy przewozili ołtarze. Osoby chętne zapraszamy do pomocy. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię świętą. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty we wtorek o godz. 17.00. Zachęcamy, aby uczcić Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, przez przyjęcie Go w Komunii świętej. Ofiary zebrane w tym dniu przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II. Przez tydzień, począwszy od piątku, o 17.30 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
  8. Za tydzień 19 dzień miesiąca, o godz. 18.00 będzie Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa. Zapraszamy.
  9. W czwartek 23 czerwca, dzień przed odpustem parafialnym, o godz. 16.30, będzie nabożeństwo w intencji zmarłych. Kartki z ich imionami można składać w zakrystii i kancelarii.
  10. Planujemy pielgrzymkę do Medjugorie 27 lipca – 4 sierpnia. Informacje na stronie internetowej, w gablocie przed kościołem. Zapisy do końca czerwca w zakrystii i w kancelarii.
  11. Trwa czyszczenie kostki wokół kościoła oraz naprawa i zabezpieczanie ubytków betonowej bariery wokół dachu. Już działa klimatyzacja w kościele. Prosimy o zamykanie drzwi.
  12. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 zostanie ustanowionych trzech nowych lektorów. Polecamy ich modlitwom parafian