Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2022

1. Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.00 przy krzyżu, oraz o 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętych o 11.30 i 13.00.
  2. Od jutra przez tydzień, o godz. 17.30 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  3. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę św. prymicyjną, która odprawi ks. Michał Śliwka nasz dawny praktykant. Także na Mszy św. o 18.00 będziemy modlić się w intencji S. Felicji, która po wielu latach pracy w naszej parafii, odchodzi na emeryturę do Łukowa.
  4. Dzień przed odpustem, w czwartek 23 czerwca o godz. 16.30, będzie nabożeństwo w intencji zmarłych. Kartki z ich imionami można składać w zakrystii i kancelarii.
  5. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II.
  6. Osoby, które zamówiły Msze św. 24 czerwca o godz. 7.30 prosimy o kontakt.
  7. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek po uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej, wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.