Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022

1. Dzisiaj XXII niedziela zwykła.
  2. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci i młodzież na Msze św.: o godz. 8.00 – SP nr 1, nr 40 i LO nr 6, o godz. 10.00 – SP nr 2. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 będzie błogosławieństwo tornistrów dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole.
  3. Także w czwartek przypada rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy na modlitwie o obrońcach naszej Ojczyzny.
  4. We czwartek adoracja Straży Honorowej Serca Jezusowego o godz. 17.00.
  5. W piątek Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy św. oraz o 15.30 i 17.30. W zakrystii prowadzimy zapisy chętnych na nocną adorację przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  6. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
  7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na świetlice prowadzone przez Caritas.
  9. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy w sobotę 3 września, po Mszy o godz. 6.30, z placu przed Archikatedrą. W kancelarii i zakrystii prowadzimy zapisy osób chętnych na powrót autokarem.
  10. Ośrodek Nr 1 Teatr Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza od 1 września młodzież w wieku od 12 lat na zajęcia sportowe, teatralne, kulinarne, artystyczne dziennikarskie. Informacje: 693 264 218 lub w Ośrodku godz.: 15.00 – 19.00
  11. Od 1 września kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00 oraz 16.00-17.30. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 503 989 298.
  12. Dziś po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na leczenie Aleksandra Mańki z Wilczopola.
  13. Katolickie Przedszkole im. Św. Józefa przy ul. Zembrzyckiej 70a informuje o wolnych miejscach dla dzieci w wieku 2,5-6 lat. Informacje: 575 388 804.
  14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bronisława Wąsowska, Jerzy Kłysiak, Waldemar Antosiewicz, Stanisław Koryński, Tadeusz Gawroński, Franco Bergonzoni, Janina Sokołowska, Romana Kołoda, Feliks Grabczuk, Małgorzata Furmanowicz, Renata Maliszewska, Tadeusz Gnyp, Mieczysław Mąka. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

Umiłowani w Chrystusie Panu! Papież Franciszek powiedział, że Sanktuaria Maryjne są „płaszczem światła, które nas okrywa, kiedy uciekamy się pod opiekę Dziewicy Matki, aby Ją prosić: «Okaż nam Jezusa». Pod Jej płaszczem się nie zagubimy; przez Jej ręce przyjdzie do nas nadzieja i pokój, których tak bardzo potrzebujemy.”

O pokój i zatrzymanie agresji w Ukrainie będziemy się modlić także w naszych Sanktuariach Maryjnych. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych na uroczystości w Wąwolnicy. Eucharystia na Placu Koronacyjnym rozpocznie się 4 września, o godz. 1200. Natomiast na Górę Chełmską udamy się 8 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1130 sprawować będziemy Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wacława Depo, arcybiskupa metropolity częstochowskiego. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.

Zapraszam do pielgrzymowania szczególnie młodych, dla których podczas uroczystości w Chełmie i Wąwolnicy będą przygotowane szczególne programy.      W sobotę rano, 3 września, wyruszy do Wąwolnicy pielgrzymka młodych z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, spod parafii św. Józefa w Lublinie. Rekolekcje w drodze poprowadzi ks. Jakub Bartczak, znany raper, który również zagra koncert o godz. 19.30 w sanktuarium. Na miejscu będzie można wziąć udział w wydarzeniu „Wąwolnica Młodych”, gdzie będzie stworzona przestrzeń odpoczynku, posilenia się i pogłębienia duchowej więzi z Matką Bożą.

Natomiast w sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, 11 września, odbędzie się wydarzenie „Młodzi na Górce”. W programie będzie Eucharystia o godz. 18.00, a później spotkanie z ks. bp. Adamem Babem i święto młodych, czas rozmów i wspólnej zabawy oraz dzielenia się radością bycia w Kościele.

Zapraszam Was także na uroczystość odpustową do Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej. W niedzielę, 9 października, o godzinie 12.00, Eucharystię będzie sprawował i homilię wygłosi rzymskokatolicki biskup kijowski Witalij Kryvickij.

W oczekiwaniu na obfite owoce pielgrzymowania drogami Matki Bożej z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 25 sierpnia 2022 r.